۴ دلیل مهم سردی رابطه زناشویی

795

سردی رابطه زناشویی چیزی است بسیار در جامعه دیده میشود. این اتفاق دلایل بسیاری زیادی دارد که برخی به آنها آگاه بوده و برخی نیستند. در این مقاله به ۴ دلیل مهمی که باعث ایجاد سردی در روابط زناشویی میشود، میپردازیم.

دلیل اصلی سردی رابطه چیست؟

دلیل اصلی سرد شدن این است که دو طرف همدیگر را درک نمی کنند. یعنی نسبت به خواسته های همدیگر بی توجه هستند. به عنوان مثال وقتی مرد از سر کار به خانه برمی گردد، توقع دارد که همسرش از او استقبال گرمی کند. اما چون خانم هم از صبح مشغول کارهای زیادی بوده، خسته است. به همین دلیل خواسته مرد برآورده نمیشود. تکرار این اتفاق باعث ایجاد ناراحتی و در نتیجه سردی رابطه در بلند مدت می شود.

حال کمی موضوع درک کردن را بازتر میکنیم. میخواهیم ببینیم که چه رفتارهای کلی، باعث بیشتر شدن حس عدم درک کردن در زوج میشود. طبیعتاً این دلایل هم شامل زن و هم شامل مرد میشود.

سردی رابطه

۴ دلیل مهم سردی رابطه

 

۱) نیاز

اولین دلیل این است زوج نیازهایشان را مورد بررسی قرار نمیدهند و به آنها توجه نمی کنند. هر انسانی نیازی دارد و باید نیازهایش را پاسخ بگیرد. در رابطه زناشویی هم نیازهای زیادی وجود دارد. چه کسی مهم تر و نزدیک تر از همسر که نیازها را پاسخ دهد؟ اگر هر دو نیازهای یکدیگر را پاسخ ندهند، به مرور زمان باعث سردی در بین آنها می شود.

نیازها کلی و جزئی هستند. برخی از آنها در هر رابطه ای وجود دارد و وظیفه زن و مرد است. برخی دیگر در برخی زندگی ها وجود دارند و نیازهای اختصاصی هستند. در هر صورت همسر باید نیازهای همسر خود را بشناسد و آنها را برآورده کند؛ و بالعکس. در این صورت چیزی نمیتواند باعث سردی رابطه شود.

۲) توجه کردن به وظایف

هر فردی در زندگی خود یک سری وظایف مشخص دارد. البته این وظایف کاملاً قراردادی بوده و در هر خانواده و فرهنگی متفاوت است. چیزی که مشخص است این است که این وظایف حتماً باید انجام شوند. بنابراین اگر زوجین وظایف خود را به خوبی انجام ندهند، باعث ایجاد سردی در بین این افراد می شود. در واقع کسی که وارد زندگی زناشویی میشود باید حس مسئولیت پذیری بالایی داشته باشد.

سردی رابطه

پیشنهاد مطالعه: نشانه های رابطه سالم چیست؟

۳) احساس مورد سوءاستفاده قرار گرفتن

گاهی ممکن است فرد این حس را پیدا کند که مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. برای مثال خانمی حس کند که همسر او بخاطر شغل و درآمدش از او سوءاستفاده میکند. یا اینکه مرد یا زن حس کنند که همسرشان بخاطر وضعیت مالی خانوادگی، با او ازدواج کرده است. در نتیجه این به تنهایی دلیلی است بر سردی رابطه.

۴) خرج کردن احساسات در جایی دیگر

گاهی ممکن است به خاطر دلایل مختلف مانند فضای کاری و موارد خارج از خانه، احساسات فرد در بیرون از خانه خرج شود. یعنی فرد بیرون از خانه از لحاظ عاطفی انرژی مصرف کرده و خود نیز ارضاء شده است. در نتیجه انرژی برای خرج احساسات در داخل خانه و برای همسر نمیماند. طبیعتاً این مورد نیز میتواند یک دلیل مهم برای ناراحتی همسر شود و درنهایت سردی رابطه صورت گیرد.

بدون نظر
  1. […] راهکارهایی برای جلوگیری از سردی زوجین […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.