معرفی طرحواره ۲

38

معرفی طرحواره ۲

معرفی طرحواره 2

 

اولین نکته اینکه بدانیم ۱۸ طرحواره داریم و خبر بد اینکه تقریبا همه ما یکی یا چند تا از این طرحواره ها را داریم و اما خبر خوبی هم دارم و آن اینکه می شود طرحواره ها را به کنترل خودمان در بیاوریم.

هدفم از آماده کردن این برنامه ها این است که قدم به قدم با هم جلو برویم تا دست این طرحواره ها برایمان رو بشود و بشناسیمشان.

شناسایی خودش نصف راه است وقتی ما دانستیم که کی دوست است و کی دشمن، حداقل با چشم باز انتخاب می کنیم که کجا باشیم. آنقدر شناخت و کنترل طرحواره ها مهم است که بیشتر حجم کتابم را اختصاص داده ام به این طرحواره ها و حتی اسم کتابم را گذاشته ام جرینگ که نشانه ای از شکستن این تله ها باشد. همانطور که پشت جلد کتابم نوشتم، هدفم در نهایت این است که با هم صدای زیبای شکستن تله های شخصیتی را بشنویم و از دستشان رها شویم.

دانلود کتاب نگار رضوی

 

تله هایی که به ظرافت بلور و به استحکام آهن هستند. تله هایی که به شیرینی حفظ  رابطه و به تلخی قطع رابطه هستند. تله هایی که توسط دیگران ساخته شده اند و توسط شما قابل کنترل می شوند. تله هایی که اگر کنترلشان نکنیم مثل خوره به جان کیفیت زندگیمان می افتند و آن را از سکه می اندازند

پس همراه هم می رویم که پشت این طرحواره ها را به خاک بمالیم.

اول ببینیم چطور به تله می افتیم یا چطوری این طرحواره ها و قالب ها در ما ساخته می شوند. هر وقت می خواهیم یک جای امن و راحت را مثال بزنیم یاد خانه خودمان می افتیم.

تقریبا برای اکثریت قریب به اتفاق ، پدر و مادر موجوداتی هستند که مثل و مانند ندارند. ولی توجه کرده اید که آدم همیشه از آنجایی بدترین ضربه ها را می خورد که اصلا فکرش را نمی کرده؟  دقیقا جایی که کاملا بی دفاع و خاطر جمع و با اطمینان راحت لم داده ایم خطرات می توانند ما را غافلگیر کنند.

خب با این مقدمه حتما شصتتان خبر دار شد که می خواهم چه بگویم! در فایل صوتی و مقالات بعدی کامل به بررسی این طرحواره ها می پردازیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.