چطور یک مشاور خوب در تهران پیدا کنیم؟

175

مشاوره، برای رفع استرس و اضطراب ناشی از مشکلات زندگی، رفع افسردگی های ناشی از اضطراب های شدید و مسائل و مشکلاتی مشابه می باشد. بنابراین پیدا کردن مشاوری آگاه، مسأله ای بسیار مهم است. همچنین می دانیم که انتخاب یک مشاور خوب در تهران کار ساده ای نیست. از این رو برای داشتن یک انتخاب درست میتوانید از نکاتی که در این مقاله ارائه میشود بهره ببرید.

 ویژگی های مشاور آگاه و متخصص

یک مشاور کاربلد در ابتدا باید مهارت همدلی را بلد باشد. او باید به خوبی به صحبت های فرد گوش فرا داده و عکس العملی فعال و مناسب داشته باشد. تنها در این صورت است که طرف مقابل تشویق به بیان مشکلات و استرس های درونی خود می شود.

از دیگر ویژگی هایی که یک مشاور خوب باید داشته باشد، توانایی حل مسئله است. او باید بتواند با توجه به توضیحات بیمار، نتیجه ای مناسب گرفته و مراحل بعدی درمان را بر اساس آن برنامه ریزی کند. طبیعتاً هر مشاوری این ویژگی ها را ندارد؛ تشخیص این ویژگی ها در او نیز کار راحتی نیست و نیاز به تحقیق و حتی دیدار حضوری دارد. یا حداقل میتوان با استفاده از مشاوره تلفنی وجود این ویژگی ها در او بررسی کرد. بنابراین با توجه به اینکه شاید شما در تهران حضور نداشته باشید، احتمالاً استفاده از تماس تلفنی یک روش عالی برای پیدا کردن مشاور خوب در تهران برای شماست.

مشاور خوب در تهران

امانت داری یکی از مهم ترین ویژگی هاست که مشاوران حرفه ای به آن پایبند هستند. مشاور باید به بیمار این اطمینان را بدهد که در عین قابل اعتماد بودن، امانت دار نیز هست و مشکلات و رازهای او به هیچ وجه فاش نخواهد شد.

صبر و حوصله از دیگر نکات کلیدی و یکی از اساسی ترین اصول مشاوران و روانشناسان است. مشاور یا روانشناس به جای اینکه مستقیماً و در همان ابتدا رفتارهای بیمار را سرزنش کند، با صبوری و علم خود بیمار را همراهی می کند تا هر مرحله از درمان را در زمان مناسب اجرا کند.

اشتیاق و تعهد به یادگیری مادام العمر در روانشناسی امری بسیار مهم است. چرا که در دنیای روانشناسی ایده ها و رویکردهای جدید درمانی مداوماً ظهور می کند. علم با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و یک روانشناس متخصص میداند که باید همواره در ارتباط با دیگر همکاران و درحال یادگیری باشد. در غیر این صورت نمی تواند نتایج مثبتی در مراحل درمان به دست آورد. در نهایت عدم یادگیری مداوم منجر به تشخیص های نادرست و اجرای روش های درمانی نادرست خواهد شد.

مشاور خوب در تهران

مشاور خوب در تهران

شاید بپرسید چرا به دنبال مشاوره خوب در تهران باشیم؟ در واقع این خواست اکثریت افراد در تمام زمینه هاست که میخواهند کارهای مهم خود را در تهران انجام دهند. البته که این کار همواره نتیجه بخش بوده است. اما طبیعتاً پیدا کردن یک مشاور خوب در تهران کار راحتی نیست. مخصوصاً که افراد سودجو و کلاهبردار نیز به جمع مشاوران غیرمتخصص و غیرحرفه ای اضافه شده اند.

برای یافتن یک مشاور خوب در تهران باید به بیش از یک راه اندیشید. روش هایی که میتواند در این راه به شما کمک کند را در زیر مشاهده میکنید:

 1. جستجو در اینترنت
 2. تماس تلفنی و صحبت با مشاوران مختلف در تهران برای بررسی صلاحیت آنها
 3. پرس و جو از فامیل و آشنایان
 4. پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی یک مشاور
 5. جستجو در شبکه های اجتماع

مشاور خوب در تهران

همانطور که در شماره ۴ اشاره کردیم و با توجه به تعداد بسیار زیاد مشاوران در تهران، برای یافتن مشاور حرفه ای باید به سابقه او توجه کافی داشت. اما یادتان باشد هنگام پرس و جو از بیماران قبلی یک روانشناس یا مشاور، سعی کنید اطلاعات خالص و صحیح از بین صحبت های آنها دربیاورید و تحت تأثیر تبلیغات و جوگیری های آنی طرف مقابل نباشید.

برای مثال، نگار رضوی که سابقه ۲۵ سال مشاوره و تدریس دارد، نمونه خوبی از یک مشاور خوب در تهران است. او با تألیف کتاب بسیار جذاب و خودمانی جیرینگ در زمینه روانشناسی، گامی ارزشمند برای درک بهتر مشاوره و روانشناسی برداشته است.

همچنین وبسایت طرحواره حاوی مقالات و مطالب متعدد، برای راهنمایی و آموزش در زمینه مشاوره و روانشناسی در حال فعالیت است. علاوه بر این، با مراجعه به این وب سایت می توان از مزایای تست طرحواره یانگ نیز استفاده کرد. این تست میزان گرفتار شدن افراد به ۱۸ طرحواره را مشخص می کند.

مشاور خوب در تهران

خدمات وبسایت طرحواره و نگار رضوی

از خدمات نگار رضوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مشاوره کودکان
 2. مشاوره نوجوانان
 3. مشاوره جنسی
 4. مشاوره ازدواج
 5. مشاوره پیش از زدواج
 6. مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی طرحواره همانند یک مشاوره حضوری و با همان کیفیت و کارایی پاسخگوست. مشاوره تلفنی برای افرادیست که به هر دلیلی امکان حضور فیزیکی در تهران را ندارند.

اگر نکات گفته شده در این مقاله را به درستی رعایت کنید، به احتمال بسیار زیادی میتوانید به یک مشاور خوب در تهران مانند نگار رضوی یا همکاران حرفه ای او برسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.