پیش نیازهای عاشقانه ۱۰

21

پیش نیازهای عاشقانه ۱۰

 پیش نیازهای عاشقانه 10

در مجموعه مقالات پیش نیازهای عاشقانه به بررسی راهکارها و رفتارهایی که قبل از شروع یک رابطه عاشقانه باید به آن ها توجه کنیم می پردازیم. البته این پیش نیازها لزوما برای قبل از شروع نمی باشد بلکه در حین رابطه هم باید به آن ها توجه کرد و پایبند بود.

این مقاله دهمین سری از سری مقالات پیش نیازهای عاشقانه می باشد که با هم بررسی خواهیم کرد

آمادگی مستقل شدن از خانواده:

پیش نیازهای عاشقانه 10

ایجاد و ادامه یک رابطه عاطفی و عاشقانه نیازمند این موضوع است که در بسیاری از قسمت ها و ابعاد زندگی از خانواده خود فاصله بگیرید و مستقل شوید.

انرژی روانی و فکری شما باید کم کم به سمتی برود که کمتر از خانواده نیرو بگیرد و باید تلاش کنید که مستقل بوده و خودتان انرژی روانیتان را بسازید و تامین کنید.

البته باید این نکته را هم اضافه کنم که این صحبت من به این معنی نیست که بخواهیم کلا از خانواده ببریم و دوری کنیم بلکه ما باید هم چنان تا آخر عمر ارتباطمان را با خانواده یمان حفظ کنیم اما باید برای ایجاد و ادامه یک رابطه، مستقل تر برخورد کنیم.

پیش نیازهای عاشقانه 10

 

به عنوان مثال جنینی که در رحم مادر است با بند ناف به بدن مادر وصل است و از طریق آن تغذیه می کند و بعد از متولد شدن چیزی که تا دیروز باعث زنده بودنش بود باید قطع شود و او باید خود را برای دنیای جدید و زندگی جدید آماده کند. مستقل شدن از نظر عاطفی و روانی نیز دقیقا به همین معناست.

چیزی که تا دیروز باعث رشد و انرژی گرفتن ما می شده است را باید ببریم تا بتوانیم وارد دنیای جدید و زندگی دیگری بشویم.

نوزاد هم چنان بعد از تولد به مادر خود نیازمند است، ما نیز بعد از استقلال روانی باز هم به خانواد نیاز داریم اما نه به اندازه و شکل قبل.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.