چگونه یک مرکز مشاوره خوب در تهران پیدا کنیم؟

318

زمانی که قصد تقویت و بهبود جسم خود را داریم، به باشگاه ها و مراکز ورزشی مراجعه می کنیم. اما اگر بخواهیم روح و روان خود را تیمار کنیم و یا به رفع استرس و اضطراب خود بپردازیم، به کجا باید مراجعه کنیم؟‌ طبیعتاً مراکز مشاوره بهترین انتخاب هستند. اما نمی توان هر مرکز مشاوره ای را قابل قبول و مطمئن دانست. به طور مثال برای انتخاب یک مرکز مشاوره خوب در تهران باید اطلاعاتی را از قبل در اختیار داشت. در این مقاله برخی از مهم ترین آنها را شرح می دهیم.

۱. استفاده از صفحات زرد

صفحات زرد در سال ۱۸۸۳ در آمریکا تأسیس شد. این صفحات برای دسترسی به اطلاعات شرکت ها و اصناف مختلف استفاده می شوند. اما استفاده از این روش چندان مناسب نیست. زیرا علاوه بر قیمت بالای آنها، هیچ نظارتی بر این صفحات وجود ندارد و اعتماد به آنها عاقلانه به نظر نمی رسد.

مشاوره خوب در تهران

۲. تحقیق در مورد مرکز مشاوره خوب در تهران

از کسی که قبلاً تجربه مشاوره داشته است و یا از آشنایان خود در مورد بهترین مشاور و بهترین مرکز مشاوره سؤال کنید. برای پیدا کردن یک مشاور خوب در تهران و یا یک مرکز روانشناسی مطمئن، باید در مورد آن تحقیق کرد. زیرا مراکز مشاوره بسیار متعدد هستند و یافتن بهترین آنها کار ساده ای نیست.

۳. اعتماد به یک روانشناس شناخته شده

اگر در بین آشنایان خود یک روانشناس معروف و کاربلد سراغ دارید، می توانید از او به عنوان منبع استفاده کنید. به عبارتی می توان از خود او کمک گرفت و در مورد معرفی یک مرکز مشاوره خوب در تهران و یا شهری که خود تمایل دارید، کمک بخواهید. روشی دیگر، این است که در صورت اطمینان از میزان مهارت و تخصص مشاور مربوطه، می توان به مرکز مشاوره ای که او در آنجا مشغول به خدمت است نیز مراجعه کرد.

مشاوره خوب در تهران

۴. استفاده از مراکز مشاوره مدارس و دانشگاه ها

اغلب مدارس برای کمک به رفع مشکلات دانش آموزان، مشاوران کاربلدی را به خدمت گرفته اند. دانشگاه ها نیز سرمایه گذاری های خوبی بر روی خدمات بهداشت روان خود انجام می دهند. به طور مثال یکی از مراکز مشاوره خوب در تهران را می توان در دانشگاه آن شهر پیدا کرد. این مراکز مشاوره برای پاسخگویی به مسائل روانشناختی طیف وسیعی از دانش آموزان، دانشجویان و… تأسیس می شوند.

۵. استفاده از اینترنت

تفاوت بین اینترنت و صفحات زرد در این است که لیستی که در یک وب سایت معتبر منتشر می شود معمولاً قابل اعتمادتر می باشد. این وب سایت های معتبر نام و نشانی روانشناسان را در لیست خود منتشر نمی کنند؛ مگر اینکه روانشناس، مدرک معتبر و مجوز رسمی خود را به آن وب سایت ارائه دهد.

مشاوره خوب در تهران

۶. جستجو در گوگل

برای پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب در تهران و یا هر شهری که مد نظر دارید می توانید نام مرکز مربوطه را در گوگل جستجو کنید. در این صورت به راحتی می توان به وب سایت و یا وبلاگ آن مرکز دسترسی داشت. به طور مثال وب سایت طرحواره تحت نظر نگار رضوی، آماده پاسخگویی به سؤالات کاربران و راهنمایی آنان در انواع زمینه های مشاوره می باشد.

۷. محدود نبودن

با ایجاد محدودیت برای خود شانس پیدا کردن بهترین مشاوران را از دست می دهیم. زیرا برخی از مشاورین در شهرهایی خاص مهارت نسبتاً بیشتری دارند. بنابراین نباید محدود به یک شهر بود. به طور مثال امکان دارد که در شهری مانند تهران، مشاوره ازدواج خوب، مشاوره کودک ماهر و… به راحتی پیدا شود. اما در شهرهای دیگر احتمالاً پیدا کردن مشاوران متخصص ساده نباشد.

روشی دیگر برای پیدا کردن یک مرکز مشاوره خوب در تهران استفاده از روش تلفنی است. یعنی می توان با تلفن کردن به مرکز مشاوره مورد نظر، تحقیقات لازم را انجام داد و خدمات آن مرکز را جویا شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.