پذیرفتن گذشته خود پیش نیاز ازدواج است

226

در آخرین مقاله از سری مقالات پیش نیازهای رابطه عاطفی به موضوع پذیرفتن گذشته خود میپردازیم. در روابط عاشقانه و عاطفی این همواره در مورد این موضوع بحث وجود دارد. طرفین به دلایل مختلف درمورد گذشته یکدیگر باهم بحث میکنند. موارد زیادی در این مورد وجود دارد که باید توضیح داده شود. اما ما در این مقاله به بحث پذیرفتن گذشته خود میپردازیم.

پذیرفتن گذشته خود

پذیرفتن گذشته خود

هر کسی در زندگی خود گذشته ای دارد که یا خوب  و یا بد است. البته هیچ گذشته ای یا خوب و یا بد نیست! منظور ما این است که تمام انسان های روی زمین ترکیبی از خوب و بد هستند. معمولاً به این حالت میگویند خاکستری. یعنی نه کاملاً سیاه و نه کاملاً سفید. همه میدانند که افراد در شروع یک رابطه، باید گذشته همدیگر را به نحوی که هست، بپذیرند. اما قبل از آن، فرد باید در پذیرفتن گذشته خود موفق شود. سپس میتواند از طرف مقابل بخواهد که گذشته او را بپذیرد.

اگر کمی فکر کنید متوجه میشوید که قبل از اینکه بخواهید وارد یک رابطه عاطفی و عاشقانه شوید، باید خودتان گذشته خودتان را کاملاً بپذیرید و با آن کنار بیایید. یعنی ابتدا باید مسائل گذشته خودتان را برای خودتان حل کنید و تمام اتفاقات خوب یا بد آن را کنار بگذارید تا بتوانید وارد یک رابطه جدید شوید. پذیرفتن گذشته خود به معنای رد یا فراموشی کامل آن نیست. اما اگر مشکلی در گذشته تان وجود دارد که نمیتوانید آن را قبول کنید یا با آن کنار بیایید، نباید وارد رابطه جدید شوید. پیش نیاز هر رابطه جدید، پذیرفتن گذشته خود است.

چگونه گذشته را بپذیریم؟

فرض کنید شما در گذشته رابطه ای داشته اید که به هر دلیلی تمام شده است. در مرحله اول باید خودتان تمام شدن آن رابطه را بپذیرید و سپس آن را کنار بگذارید. بعد از این میتوانید یک رابطه جدید را آغاز نمایید. البته برخی با تمام شدن رابطه قبلی خود مشکل دارند و نمیتوانند آن را بپذیرند. اینها دلایل زیادی دارد که یکی از دلایل اصلی آن میتواند وجود طرحواره ها باشد. وجود طرحواره ها خود مانع بزرگی برای جلوگیری از پذیرفتن گذشته خود است.

پذیرفتن گذشته خود

اگر هنوز با خودتان کنار نیامده اید و نسبت به اتفاقات گذشته غمگین یا عصبانی هستید، بهتر است وارد رابطه جدید نشوید و کمی صبر کنید تا مسائل گذشته را برای خود حل کرده و سپس رابطه جدید را شروع نمایید. البته گذشته تنها در روابط خلاصه نمیشود. برخی افراد مشکلات متعدد زیادی در گذشته داشته اند که حال نمیتوانند به راحتی با آنها کنار بیایند. داشتن هرگونه مشکل در گذشته و مخصوصاً داشتن مشکل با رابطه ناموفق قبلی، دلیلی است بر شروع نکردن رابطه جدید.

اگر رابطه گذشته شما برایتان دردسر ساز شده و باعث ناراحتی شما شده است، ممکن است که طرحواره ها یا همان تله های شخصیتی شما را فعال کرده باشد. در این صورت می توانید با انجام تست طرحواره اقدام به تشخیص این موضوع و برطرف کردن آن نمایید. پس از انجام این مراحل به راحتی میتوانید در پذیرفتن گذشته خود موفق شوید.

تست طرحواره تنها چند دقیقه از شما زمان میگیرد اما برای رهایی از مشکلات اساسی که به احتمال زیاد خودتا نیز از دلیل آنها خبر ندارید، بسیار موثر است. پس از انجام تست، پاسخ آن برایتان ارسال میشود و در صورت تمایل میتوانید پاسخ را به ما ارسال کنید تا بررسی های لازم را انجام دهیم. سپس در صورت نیاز برای راهنمایی های بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.