نیمه گمشده کسی است که توانایی شاد کردن فرد را داشته باشد

554

یکی دیگر از نشانه های فردی که میتواند نیمه گمشده انسان باشد، این است که توانایی شاد کردن فرد را داشته باشد. یعنی اگر با فرد مورد نظر خود شاد هستید و توانایی شاد کردن شما را دارد، پس میتواند گزینه ای برای ازدواج هم باشد. طبیعتاً یکی از دلایل ازدواج این است که بتوان در کنار همسر خود زندگی شادی داشت. پس اگر زوجین نتوانند همدیگر را شاد کنند، نمیتوان گفت که اینها نیمه گمشده هم هستند.

شاد کردن

چرا شاد کردن مهم است؟

تمام تلاش انسانها در جهان برای شاد زیستن است. هدف نهایی کارهایی که افراد می کنند برای ساخت زندگی شاد و آرام است. از طرفی ازدواج که یکی از روابط طولانی مدت و همیشگی انسان است، حتماً باید دارای این خصیصه باشد. همسری که توانایی شاد کردن انسان را داشته باشد میتواند زندگی فوق العاده ای بسازد. در واقع اگر توانایی شاد کردن در فرد مقابل وجود نداشته باشد، دلیلی برای ازدواج نمیماند.

معمولاً ابتدای آشنایی دو نفر لحظات بسیار شادی را باهم دارند. آنها همیشه دلشان می خواهد که باهم باشند و این خوشی را برای تمام عمر داشته باشند. یکی از دلایل ازدواج حفظ همین شادی در ادامه عمر است.

شاد کردن

اما این طبیعی است که همیشه اتفاقاتی بیفتد که باعث ناراحتی هر دو شود. این اتفاقات ممکن است  بخاطر یک اختلاف سلیقه بین آنها باشد. یا میتواند بخاطر اتفاقات بیرونی و خیلی مسائل دیگر رخ دهد. هنر زوج باید این باشد که بتوانند ناراحتی ها را برطرف کرده و سختی های پیش رو را برای هم آسان کنند. توانایی شاد کردن در این مواقع به درد میخورد تا بتوان از این ناراحتی ها گذشت.

همانطور که در مقاله توانایی درک کردن توضیح دادیم، ممکن است در هر نقطه ای از زندگی اتفاقات بد بزرگ و کوچک برای هرکدام از دو نفر پیش آید. این به طرف مقابل بستگی دارد که بتواند همسر خود را درک کند و پس از دادن فضای کافی به او، سعی در شاد کردن او داشته باشد. همسر نزدیک ترین فرد در زندگی است و در تمام شخصی ترین لحظات در کنار انسان است. پس اگر بتواند در شاد کردن همسرش موفق باشد، میتوان گفت که نیمه گمشده اوست.

شاد کردن

نیاز به شاد شدن از سوی همسر

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، اتفاقات زیادی میتواند باعث ایجاد ناراحتی شود. این ناراحتی ها ممکن است کوچک و یا بزرگ باشند. ممکن است فرد دوستان صمیمی داشته باشد که بتوانند در این لحظات در شاد کردن او و از بین بردن ناراحتی کمک کنند. اما حتماً او این انتظار را از همسر خود نیز دارد. چه این افراد در کنارش باشند و چه نباشند. فرد به این دلیل ازدواج کرده و همسری انتخاب کرده است که در تمام لحظات زندگی کنارش باشد. مخصوصاً در شرایط سخت.

در واقع بهتر است اینطور بگوییم که اکثر انسان ها همواره حس تنهایی دارند. مخصوصاً در شرایط سخت کسی را ندارند که از ته قلب سعی در شاد کردن و همدلی با آنها کند. اما همه امید دارند که روزی ازدواج میکنند و چنین فردی پیدا میکنند. بنابراین همه چنین انتظاری از ازدواج و همسر خود دارند.

طبیعتاً این خواسته ها و حس ها متقابل است. یعنی هر نشانه ای که درمورد نیمه گمشده میگوییم، مانند شاد کردن باید در هردو طرف باشد. هر دو طرف به میزان برابر از ادواج انتظار دارند و این کاملاً طبیعی است که همه چیز متقابل باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.