نیمه گمشدتان را پیدا کنید7

نیمه گمشدتان را پیدا کنید ۷

نیمه گمشدتان را پیدا کنید7

 

نیمه گمشدتان را پیدا کنید۷: در مقاله اول در رابطه با اینکه منظورمان دقیقا از نیمه گمشده چیست صحبت کردیم و در ادامه به موضوع دیگری از سری مقالات “نیمه گمشده” می پردازیم.

هدف گذاری مالی مشابهی دارید:

نیمه گمشدتان را پیدا کنید7

دو نفری که قرار است باهم زندگی کنند و رابطه عاطفی و عاشقانه ای را شروع کنند باید بتوانند از نظر مالی با یکدیگر، هم راستا و هم فکر باشند. یعنی اینکه بتوانند برای بدست آوردن و خرج کردن آن با هم برنامه داشته باشند و در یک مسیر حرکت کنند.

منظورمان از یک مسیر حرکت کردن این نیست که دقیقا مثل هم فکر کنند و دقیقا به فکر خرید یک چیز باشند و یک جور خرج کنند. بلکه منظورمان این است که اگر قرار است کالا یا خدماتی را خریداری کنند در راستای هدف مشترک زندگیشان باشد.

همینطور اگر قرار است خارج از فضای مشترک خود خرج کنند به همدیگر تذکر می دهند و همدیگر را به پیش رفتن و اصولی خرج کردن در راستای هدفشان راهنمایی می کنند.

فرض کنید که زوجی برای خود برنامه ای دارند که بجای گرفتن یک عروسی بزرگ و پر زرق و برق، تصمیم می گیرند که پول خود را سرمایه گذاری کنند تا بتوانند بجای داشتن یک خانه اجاره ای خانه ای برای خودشان بخرند.

نیمه گمشدتان را پیدا کنید7

در این حالت این زوج باید بتوانند با هم این هدف را انتخاب کنند و با هم این موضوع را پیش ببرند و اگر باهم، در این راستا هم فکر نباشند، نمی توانند از نظر مالی به موقعیت خوب و ثابتی برسند.

همینطور فرض کنید این زوج به هم فکری و هم راستایی در این هدف مالی رسیده باشند، اگر یکی از آن ها بخواهد خرجی غیر از خرج هایی که برای خودشان از قبل تعیین کرده اند انجام دهد، طرف مقابلش به او گوشزد می کند و از آن کار منصرفش می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *