نوازش چیست؟

نوازش چیست ؟

 

 

موضوعی که امروز می خواهم با شما صحبت کنم ، دادن نوازش هست. نوازش یک شخص یعنی بر آوردن خواسته او.  اساسی ترین نوازش یعنی وارد شدن به دنیای آگاهی افراد.

اگر بخواهم نوازش را توی یک لغت بیان کنم می شود ” شناخت ” . مثلا وقتی کسی وارد اتاق می شود و سلام می کند در واقع ورود خودش را اعلام کرده است و بقیه با جواب دادن به او ورودش را تایید می کنند .

حالا کسی وارد جمعی بشود و کسی جوابش را ندهد یعنی عملا آن فرد را ندیدند و حس خیلی بدی را برای فرد ایجاد می کند. فرد احساس می کند کوچک شده است و به حساب نیامده است و به خودش می گوید این افراد من را نمی خواهند. کاش نمیومدم اینجا اصلا!

البته بگم که همه افراد طالب نوازش یکسان نیستند . کلمه نوازش به معنای تماس یا فعالیت جسمانی نیست. کسایی که از کلمه نوازش صرفا معنای لغوی آن را یعنی تماس جسمی را در نظر می گیرند گاهی کارهایشان خیلی خنده دار می شود، مثلا در یک مهمانی مدام این طرف و آن طرف می روند باهمه دست می دهند ، روی شونه این می زنند، توی شکم اون می زنند، دائما اینو بغل می کنند، اونو می بوسند، خلاصه هی با همه بازی می کنند طوری که اغلب افراد می خواهند از دستشان فرار کنند .

چقدر گفته پروفسور ادسون کارلو را دوست دارم که می گوید: ” عالی ترین هدیه ای که یک فرد می تواند به یک فرد دیگر بدهد حضور بی ادعای خودش است نه هیچ چیز دیگر”،

نوازش دیگران، فقط به این دلیل که ما می خواهیم شاید در ابتدا کام آن ها را شیرین کند اما شنیدین که می گویند شیرینی زیادی دل را می زند این هم همینطور است. باید بدانیم چقدر و کی دیگران را مورد نوازش قرار بدهیم که هم آن ها و هم ما لذت ببریم. پس بهترین تایید و نوازشی که می تونیم به دیگران بدهیم اولا آگاهی از حضور آنهاست و بعد از آن پاسخی بر اساس آنچه که می گویند و انجام میدهند نه آنچه بخش والد یا کودک شخصیت ما دلش می خواهد.

اینجا اتاق پسرم هست و من با وارد شدن به اتاق او در واقع پسرم را مورد نوازش قرار دادم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *