نشانه های روابط سالم

نشانه های روابط سالم

 

همه انسان ها خواهان یک رابطه سالم هستند و می کوشند تا بتوانند رابطه سالمی با همسر خود داشته باشند، اما راه های شناخت این رابطه سالم و  به عبارت دیگر نشانه های اینکه یک رابطه سالم است، چیست؟

ما در این مقاله به نشانه های رابطه سالم می پردازیم.

در یک رابطه عاطفی و عاشقانه سالم هر شخص می تواند خواسته هایش را با صراحت بیان کند:

 

نشانه های روابط سالم

اگر در رابطه ای که دارید نمی توانید خواسته ها و حتی نیاز هایتان را به راحتی بیان کنید و از ترس اینکه، با مخالفت کردن با موضوع، مورد تمسخر یا سرزنش فرد مقابلتان قرار بگیرید، خواسته هایتان را بیان نمی کنید، باید بگویم که رابطه شما دچار مشکل است و یکی از نشانه های رابطه سالم را ندارد.

به عنوان مثال فرض کنید یک آقایی به تماشا کردن فوتبال علاقه زیادی دارد اما همسر او همیشه با این موضوع مخالفت می کند و مانع تماشای فوتبال فرد می شود. بعد از مدتی که این روند طی می شود، آقا دیگر از ترس خانم خود به تماشای فوتبال نمی نشیند و از خواسته خود کوتاه می آید.

این یک مثال ساده در زندگی روزمره بود، اما در زندگی خواسته ها و اتفاقات جدی تری وجود دارند که به دلیل ترس از مخالفت و یا مورد سرزنش قرار گرفتن فرد مقابل از خواسته خود کوتاه می آید.

نشانه های روابط سالم

این موضوع را در رابطه با خواسته خودمان مطرح کردیم اما ممکن است ما با این مشکل مواجه نباشم ولی همسر ما باشد، یعنی ممکن است ما با خیال راحت خواسته های خود را مطرح می کنیم ولی اجازه نمی دهیم که همسرمان خواسته هایش را مطرح کند و همیشه با او مخالفت یا او را سرزنش کرده ایم.

باید همیشه رابطه مان را از دو طرف مورد بررسی قرار دهیم تا ببینیم چنین نشانه هایی وجود دارد یا خیر!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *