نشانه های روابط سالم ۴

نشانه های روابط سالم 4

همه انسان ها خواهان یک رابطه سالم هستند و می کوشند تا بتوانند رابطه سالمی با همسر خود داشته باشند، اما راه های شناخت این رابطه سالم و به عبارت دیگر نشانه های اینکه یک رابطه سالم است چیست؟

ما در سری مقالات نشانه های روابط سالم به این نشانه ها می پردازیم.

راهنمایی بله، کنترل خیر:

نشانه های روابط سالم 4

خیلی از زوج های جوان در شروع رابطه خود سعی می کنند که فرد مقابل خود را راهنمایی کنند تا مسیر درست و خوب را طی کند. اما این راهنمایی بعد از مدتی تبدیل به کنترل کردن و گیر دادن می شود که کاملا اشتباه است.

فرض کنید یکی از زوجین می خواهد برای کنکور مطالعه کند و از همسر خود می خواهد که او را راهنمایی کنند و کمک کند تا بتواند با قدرت بهتر و راحت تر مطالعه کند. به او می گوید که راهنماییم کن تا چه منابعی را بخوانم تا بهتر نتیجه بگیرم و همسر او نیز موافقت می کند.

تا اینجای کار همه چیز خوب است اما مشکل زمانی پیش می آید که برای پیگیری کردن و راهنمایی کردن همسر خود شروع به نظارت کردن کارها و رفتار های او می کند. این نظارت کردن ها تا جایی پیش می رود که برای پیگیری به صورت مداوم به او تذکر می دهد. انقدر این تذکر دادن را ادامه می دهد تا تبدیل به گیردادن و کنترل کردن فرد می شود.

نشانه های روابط سالم 4

توجه کنید که شروع این اتفاق صرفا از روی علاقه زیاد و محبت کردن شکل گرفته است. در واقع چون می خواهد همسر او موفق شود آنقدر به او تذکر می دهد و کار های او را بررسی می کند که از فضای کمک کردن و راهنمایی کردن به گیر دادن و کنترل کردن تبدیل می شود.

پس توجه کنید که کارهایی که می کنید صرفا راهنمایی باشد نه کنترل کردن فرد مقابلتان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *