نشانه های روابط سالم 3

نشانه های روابط سالم ۳

نشانه های روابط سالم 3

 

همه انسان ها خواهان یک رابطه سالم هستند و می کوشند تا بتوانند رابطه سالمی با همسر خود داشته باشند، اما راه های شناخت این رابطه سالم و  به عبارت دیگر نشانه های اینکه یک رابطه سالم است چیست؟

ما در سری مقالات نشانه های روابط سالم به این نشانه ها می پردازیم.

فرد بودن مطلق در زوج بودن جایی ندارد:

نشانه های روابط سالم 3

خیلی از زوجین وقتی که ازدواج می کنند، گاهی دنبال تنها بودن و خوش گذرانی های دوران مجردی هستند و گاهی هم دلشان برای آن روز ها تنگ می شود!

اما باید به این موضوع توجه کرد که وقتی ازدواج می کنید همانطور که از اسم آن مشخص است شما زوج هستید و دیگر فرد نیستید و باید رفتار ها و خواسته های فردیت خود را متناسب با زندگی متاهلی کنید.

به عنوان مثال فرض کنید یک آقایی در دوران مجردی هر روز با دوستان خود بیرون می رفته است و تا دیر وقت هم بیرون بوده است و به خوش گذرانی با دوستانش می پرداخته است، یک روز خانه این دوست، یک روز خانه آن دوست و هر بار یکجا بوده است. حالا که ازدواج کرده است دیگر نمی تواند آن خواسته ها و رفتار های قدیم دوران مجردی خود را انجام دهد.

وقتی که ازدواج کرده است دیگر نمی تواند هر شب را در خانه دوستان خود بگذراند و فقط به فکر خوشی و خوش گذرانی خود باشد. و حتما باید به زوج خود توجه کند.

نشانه های روابط سالم 3

البته این به معنای این نیست که هر کسی که ازدواج می کند نمی تواند تنها باشد و یا حریم شخصی ندارد. بلکه هر فردی نیاز به تنهایی برای خود دارد و باید با خودش خلوت کند و همینطور هر شخصی یک حریم خصوصی برای خود دارد.

اما حریم خصوصی داشتن و نیاز به تنهایی به معنی این نیست که بخواهیم بدون توجه به زوج خود برویم سراغ خوشگذرانی و کار های زمان مجردی را انجام دهیم!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *