نشانه های روابط سالم2

نشانه های روابط سالم ۲

نشانه های روابط سالم2

نشانه های روابط سالم ۲: همه انسان ها خواهان یک رابطه سالم هستند و می کوشند تا بتوانند رابطه سالمی با همسر خود داشته باشند، اما راه های شناخت این رابطه سالم و به عبارت دیگر نشانه های اینکه یک رابطه سالم است چیست؟

ما در سری مقالات نشانه های روابط سالم به این نشانه ها می پردازیم.

تغییر متقابل:

نشانه های روابط سالم2

تغییر متقابل یعنی اینکه همان اندازه که توقع داریم فرد مقابل ما تغییر کند باید همان اندازه هم آماده تغییر خودمون باشیم.

تقریبا می توان گفت تمامی زوجین به دنبال تغییر همسر خود هستند و می خواهند او را به چیزی که خودشان دوست دارند تبدیل کنند، در ابتدا باید بگویم که این موضوع کاملا اشتباه است و ما حق تغییر هیچکس را در زندگی نداریم و نمی توانیم کسی را تغییر بدهیم مگر اینکه خود فرد بخواهد.

اما با وجود اینکه این تغییر دادن دیگران مخصوصا همسر خود کاری اشتباه است، اکثرا در تلاش برای این موضوع هستند.

موضوع جالب تر اینکه همه آن ها می خواهند فرد مقابل خود را تغییر بدهند اما حاضر نیستند که خودشان تغییر کنند. یک ارتباط سالم، ارتباطی است که به همان اندازه که خواهان تغییر فرد مقابل خود هستید به همان اندازه هم آماده تغییر کردن خودتان در راستای خواسته همسرتان باشید.

نشانه های روابط سالم2

به عنوان مثال، خانمی می خواهد که همسر او رفتار خود را نسبت به خانواده خود تغییر بدهد و با سبک و فضای رفتاری آن خانواده برخورد کند، اما وقتی به خود او گفته می شود که تو نیز باید در مواقعی رفتار خود را تغییر بدهی، مقاومت کرده و این تغییر را نمی پذیرد.

یکی از نشانه های رابطه سالم این است که در مرحله اول به فکر تغییر همسر خود نباشیم و او را به همان صورتی که هست بپذیریم و در مرحله دوم  وقتی می خواهیم که او تغییر کند حتما خودمان نیز آماده تغییر باشیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *