نحوه صحبت کردن میتواند در ازدواج موضوعی تعیین کننده باشد

339

همانطور که میدانید ما در سری مقالات پیش نیازهای رابطه عاطفی، مواردی را مطرح میکنیم که قبل از ازدواج باید حتماً به آنها دقت کرد. مانند نحوه صحبت کردن که در این مقاله به آن میپردازیم. این موارد در  شروع رابطه میتوانند تعیین کننده باشند و اثر بزرگی بگذارند که به دوام یا اتمام رابطه منجر شوند. در نتیجه هدف از معرفی اینها آگاهی است؛ تا اگر کسی در هرکدام از این موارد ضعیف است، با تکنیک های مختلف سعی در بهبود آن نماید.

نحوه صحبت کردن

نحوه صحبت کردن چه تأثیری دارد؟

همانطور که در مقاله ویژگی های ارتباط خوب و سالم گفتیم، همه چیز در نگاه اول معین میشود. نحوه صحبت کردن هم چیزی است که میتواند در این نگاه اول تأثیرگذار باشد. هر فردی وقتی کسی را برای اولین بار میبیند، در همان نگاه اول تعیین میکند که او چطور شخصی است. در واقع مغز ما در ۷ ثانیه درمورد افراد تصمیم میگیرد!

این موضوع در روابط تجاری مهم، هنگام مصاحبه شغلی و مخصوصاً هنگام شروع و ایجاد یک رابطه عاطفی فوق العاده مهم است. هنگامی که وارد یک رابطه می شوید و می خواهید این رابطه را شروع کنید، باید به این موضوع دقت کنید که اولین چیزی که از شما مورد توجه قرار می گیرد ظاهر و نحوه صحبت کردن میباشد. پس باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. چراکه اگر فرد مقابل از نحوه صحبت کردن شما خوشش نیاید، دیگر به سختی میتوان نظر او را تغییر داد. مگر اینکه فرصت کافی باشد که معمولاً فرصت دوباره سخت ایجاد میشود.

نحوه صحبت کردن

برای بهبود نحوه صحبت کردن چه باید کرد؟

همانطور که گفتیم بحث پیش نیازهای عاشقی فقط برای شروع رابطه نیست و برای ادامه رابطه نیز بسیار مهم هستند. در ادامه زندگی برای اینکه بتوانید بهتر و بیشتر همسر خود را بشناسید، باید گفت و گوهای فراوانی داشته باشید و این گفت و گو ها به کلمات و طرز بیان خوب نیاز دارد. پس نحوه صحبت کردن در اینجا بسیار موثر است. چراکه بیشترین کاری که یک زوج در اوایل زندگی میکنند گفتگو است.

هنگام صحبت با همسر خود به زمان و مکانی که به صحبت می نشینید توجه کنید و انتخاب صحیحی داشته باشید تا با خیال راحت تری بتوانید به این هم صحبتی ادامه دهید. این میتواند در نحوه صحبت کردن شما تاثیر مثبت بگذارد.

نباید با طعنه و یا خشونت صحبت کنید. احساسات و عواطف خودتان را هنگام صحبت های منطقی و جدی به بازی و شوخی نگیرید. بگذارید صحبتتان کاملاً منطقی پیش برود و همسرتان احساس نکند که در حال مسخره کردن و یا بی توجهی به موضوع هستید. نحوه صحبت کردن و اینکه شوخی و جدی را در زمان مناسب به کار ببرید بسیار مهم است. مخصوصاً هنگام حل اختلافات.

پیشنهاد مطالعه: مهارت حل اختلافات چه تأثیری در زندگی زناشویی دارد؟

از گله کردن بپرهیزید و سعی کنید در صحبت هایتان به نتیجه و توافق برسید. در صحبت ها و کار هایی که می کنید تشویق و تحسین را فراموش نکنید. زیرا این حسن جویی ها در نحوه صحبت کردن هستند که یک رابطه را شیرین و دلنشین می کنند. برای مطالعه بیشتر درمورد تشویق نیز میتوانید به مقاله تشویق همسر مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.