موقعیت شناسی در پیدا کردن نیمه گمشده

537

برای پیدا کردن نیمه گمشده تابحال در حدود ۱۰ مقاله منتشر کرده ایم. در هر کدام از این مقاله ها یکی از موارد لازم برای پیدا کردن نیمه گمشده را توضیح داده ایم. حال آخرین مورد یعنی موقعیت شناسی در پیدا کردن نیمه گمشده را توضیح میدهیم. امیدواریم پس از خواندن تمام این مقالات در پیدا کردن نیمه گمشده خود موفق باشید.

پیدا کردن نیمه گمشده

موقعیت شناسی در پیدا کردن نیمه گمشده

 

ابتدا اگر لازم دانستید میتوانید مقاله موقعیت شناسی را بخوانید. با خواندن این مقاله متوجه میشوید که موقعیت شناسی چیست. حال برمیگردیم به سراغ موقعیت شناسی در پیدا کردن نیمه گمشده. نیمه گمشده کسی است که بتواند موقعیت هایی که پیش می آید را به خوبی شناسایی کند و رفتار متناسب با آن را داشته باشد.

البته توضیح خلاصه مهارت موقعیت شناسی هم همین است. یعنی فرد بداند که در چه موقعیتی است و رفتار متناسب آن داشته باشد. اما در مورد مسئله نیمه گمشده این موضوع کمی عمیق تر است. یعنی او بداند که در آن موقعیت خاص شما دوست دارید او چه کار کند. و قبل از اینکه شما به حرف بیایید آن کار را انجام دهد.

 

مثال های موقعیت شناسی

فرض کنید همسرتان به سرکار خود رفته و در یک جلسه کاری است. او نمی تواند به هیچ عنوان با کسی در ارتباط باشد و باید کاملاً متمرکز به جلسه باشد.

در این حالت اگر شما با او تماس بگیرید و او نتواند پاسخگوی شما باشد چه رفتاری از خود نشان می دهید؟

معمولاً دو حالت پیش میاید. حالت اول این است که فرد ناراحت میشود از اینکه همسرش پاسخ او را نداد. در واقع او درک نمیکند که جلسه کاری مهمتر از صحبت های روزانه استو چراکه این صحبت را میتوان بعد از جلسه نیز انجام داد. اما جلسه را نمیتوان برای بعد موکول کرد. و اینکه جلسه مربوط به کار و شغل همسر اوست و چیزیست که به درآمد او بستگی دارد. در نتیجه او فردی موقعیت شناس نیست و رفتاری متناسب با موقعیت پیش آمده نشان نداده است.

حالت دوم این است که فرد کاملاً درک میکند که همسرش در جلسه است. حتی شاید اصلا به او زنگ نزند تا وقتی که خودش از جلسه تمام شود و زنگ بزند. در نتیجه او این موقعیت را درک میکند و رفتار مناسب با آن را نشان میدهد. همسر او نیز کاملاً خوشحال است که همسرش فردی موقعیت شناس است. یعنی این در پیدا کردن نیمه گمشده خود موفق بوده است.

بنابراین، کسی می تواند نیمه گمشده شما باشد که موقعیت های مختلف را درک کرده و رفتار متناسب آن نشان دهد.
او با این کارش فضای امن و دوست داشتنی را برای شما ایجاد میکند. البته طبیعتاً شما هم تلاش کنید که موقعیت های مختلف همسرتان را درک کنید. در نتیجه در پیدا کردن نیمه گمشده خود این مورد را نیز در نظر بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.