مهارت های لازم قبل از ازدواج

مهارت های لازم قبل از ازدواج

مهارت های لازم قبل از ازدواج

 

مهارت های لازم قبل از ازدواج : هر چند که ازدواج بعد از بلوغ فکری اتفاق می افتد اما برای داشتن یک ازدواج موفق باید هم دختر و هم پسر مهارت هایی را یاد بگیرند تا زندگیشان عاشقانه تر و صمیمی تر و سازگار تر و ماندگار تر باشد.

در این مقاله می خواهیم به یکی  از این مهارت ها اشاره کنیم. این مهارت ها، مهارت هایی هستند که در زندگی نیز بسیار کاربردی و مهم هستند و هر انسانی باید آن ها را بداند و در زندگی خود پیاده سازی نماید.

خودشناسی:

مهارت های لازم قبل از ازدواج

 

اولین و ضروری ترین مهارتی که هر انسانی باید در زندگی خود آن را فرا بگیرید مهارت خودشناسی است. هر فردی در زندگی باید تیپ های شخصیتی، نیازهای پنج گانه و طرحواره های خود را بشناسد و به آن ها آگاه باشد.

برای اینکه بیشتر با طرحواره ها آشنا بشوید، به مجموعه مقالات شناخت طرحواره ها رجوع کنید. و همینطور از طریق لینک زیر می توانید تست طرحواره ها را انجام دهید و نتیجه آن را برای من ارسال کنید تا با کمک هم به آزادی از این تله های شخصیتی یا طرحواره ها بپردازیم.

خودشناسی به معنای شناخت احساسات و عواطف و اهداف و برنامه های زندگی، تفریحات و سرگرمی ها، توانایی ها و ضعف ها، ارزش ها و مسئولیت ها، فرهنگ و مذهب، علایق و آرزو ها و استعداد ها می باشد.

برای اینکه بتوانید چنین شناختی از خود داشته باشید حتما باید از طرحواره های خود آگاه باشید و برنامه ای برای راهی از آن را برای خود پیاده سازی کرده باشید. که در بالا به طرحواره ها و لینک مربوط به آزمون طرحواره ها اشاره کردیم و می توانید از آن استفاده نمایید. ( پیشنهاد می کنم همین الان تست طرحواره ها را انجام دهید. )

تست طرحواره

 

اگر شخصی خودش را به اندازه کافی نشناسد چگونه می تواند زندگی مشترکی را با فردی آغاز کند که او را نیز نمی شناسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *