مهارت های لازم قبل از ازدواج 2

مهارت های لازم قبل از ازدواج ۲

مهارت های لازم قبل از ازدواج 2

 

مهارت های لازم قبل از ازدواج ۲: در مقاله قبلی به اهمیت بدست آوردن مهارت های لازم قبل از ازدواج پرداختیم و یکی از آن مهارت ها که خودشناسی بود را بررسی کردیم. در این مقاله می خواهیم به بررسی یکی دیگر از این مهارت ها به نام تصمیم گیری بپردازیم.

تصمیم گیری:

مهارت های لازم قبل از ازدواج 2

تصمیم گیری یکی دیگر از مهارت های مهم و اساسی است که باید قبل از ازدواج آن را به خوبی یاد بگیریم. انتخاب شریک زندگی مهم ترین تصمیمی است که یک فرد در زندگی خود می گیرد. قطعا باید برای این انتخاب مهارت تصمیم گیری را به خوبی یاد گرفت.

تصمیم گیری و داشتن اراده مصمم مهارتی است که می توان آن را به خوبی فراگرفت. فردی که مهارت تصمیم گیری دارد می تواند انتخاب های خردمندانه تری داشته باشد و در نتیجه آن زندگی بهتر و شاد تری خواهد داشت.

فرض کنید فردی می خواهد ازدواج کند اگر نتواند درست تصمیم گیری کند و یک انتخاب اشتباه انجام دهد در نهایت یک زندگی ناراحت کننده خواهد داشت و حتی زندگی مشترک او ممکن است به پایان برسد.

سه نوع تصمیم گیری وجود دارد که به بررسی هر کدام می پردازیم:

مهارت های لازم قبل از ازدواج 2

نوع اول تصمیم گیری:

در این نوع تصمیم گیری فرد خودش همه چیز را بررسی می کند و با صلاحدید خودش انتخاب هایش را انجام می دهد. به این نوع تصمیم گیری، تصمیم گیری خودخواهانه نیز می گویند.

نوع دوم تصمیم گیری:

شخص با عزت نفس بالا نظر امهارت های لازم قبل از ازدواج 2طرافیان خود مخصوصا پدر و مادر خود را می پرسد و بر اساس آن نظرات، تصمیم گیری و انتخاب می کند.

نوع سوم تصمیم گیری:

در این نوع تصمیم گیری فرد نظرات دیگران را می گیرد و با نظرات  خودش مطابقت می دهد و بر اساس آن ها یک تصمیم درست و منطقی را می گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *