مهارت مهم زندگی 6 ( مهارت مقابله با استرس )

مهارت مهم زندگی ۶ ( مهارت مقابله با استرس )

مهارت مهم زندگی 6 ( مهارت مقابله با استرس )

مهارت مهم زندگی ۶ ( مهارت مقابله با استرس ): در مقاله مهارت های مهم زندگی به اهمیت مهارت های زندگی و لزوم داشتن آن اشاره  کردیم و همینطور بیان کردیم که بعضی از آنها را بلد هستیم و بعضی را فکر می کنیم که می دانیم و باید اصول آن را یاد بگیریم.

ده مهارت کلیدی را بیان کردیم و حال می خواهیم به بررسی یکی از آن ها بپردازیم.

مهارت مقابله با استرس:

مهارت مهم زندگی 6 ( مهارت مقابله با استرس )

در دنیای مدرن امروزی، انسان ها پر از فشار های عصبی هستند و بخاطر اتفاقات کوچک و بزرگی که در اطرافشان می افتد دچار تنش هایی می شوند و اگر این تنش ها و فشار ها را نتوانند از خود دور کنند در زندگی با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

یکی از مهمترین مهارت هایی که انسان باید آن را بیاموزد مهارت مقابله با همین فشار های عصبی و تنش ها است که ما به صورت کلی استرس می نامیم.

اگر نتوانیم این استرس را کنترل کنیم در طولانی مدت و گذشت زمان باعث بروز آسیب های جسمی و روانی زیادی می شود. بنابراین حل کردن چنین موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است و لازمه آن داشتن مهارت مقابله با استرس است.

کاش این مسائل را به ما در کودکی و مدرسه می آموختند تا در شرایط سخت می توانستیم از آنها استفاده کنیم اما حالا که به اهمیت آن پی بردیم باید حتما این مهارت را در خود بوجود بیاوریم و از آن در شرایط لازم استفاده کنیم.

با یادگیری این مهارت می توانیم هیجانات مثبت و منفی را در درون خود و دیگران بشناسیم و در زمان وقوع تشخیص بدهیم و بتوانیم با تکنیک های مربوط به آن، با استرس مقابله کرده و آن را کنترل کنیم.

زمانی که بتوانیم این مهارت را در خود بوجود بیاوریم می توانیم در همه شرایط آرامش خود را به خوبی حفظ کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *