مهارت مهم زندگی 5 ( مهارت ارتباط موثر )

مهارت مهم زندگی ۵ ( مهارت ارتباط موثر )

مهارت مهم زندگی 5 ( مهارت ارتباط موثر )

مهارت مهم زندگی ۵ ( مهارت ارتباط موثر ): در مقاله مهارت های مهم زندگی به اهمیت مهارت های زندگی و لزوم داشتن آن اشاره  کردیم و همینطور بیان کردیم که بعضی از آنها را بلد هستیم و بعضی را فکر می کنیم که می دانیم و باید اصول آن را یاد بگیریم.

ده مهارت کلیدی را بیان کردیم و حال می خواهیم به بررسی یکی از آن ها بپردازیم.

مهارت ارتباط موثر:

مهارت مهم زندگی 5 ( مهارت ارتباط موثر )

در مقالاتی در راستای ارتباط موثر، به طور کامل به بررسی انواع آن ها و نحوه بکارگیریشان به صورت کامل صحبت کرده ایم و در این جا فقط به بیان کلیات آن می پردازیم. پیشنهاد می کنم اطلاعات کامل در زمینه ارتباطات موثر را در مثالات زیر مطالعه نمایید.

انسان ها با یادگرفتن مهارت ارتباط موثر می آموزند که چگونه با دیگران ارتباط درست برقرار کنند و با چه شیوه و روشی پیش بروند تا ارتباطشان به نتیجه برسد و به هدف مورد نظر خود برسند.

با ارتباط موثر شما می توانید درک بهتری در ارتباط برقرار کردن با دیگران داشته باشید، به صحبت هایشان گوش کنید تا یک ارتباط عمیق تری برقرار کنید.

در ارتباط موثر شما باید به نیاز ها و خواسته های فرد مقابلتان کامل گوش کنید و سپس نیاز ها و خواسته هایتان را مطرح کنید تا بتوانید یک رابطه خوبی برقرار کنید.

به عنوان مثال وقتی شما بخواهید با فردی در یک جلسه کاری ارتباط برقرار کنید ابتدا باید بگذارید فرد مقابلتان خودش را معرفی کند و صحبت های لازم را بیان کند و سپس شما به معرفی خودتان بپردازید و صحبت های مربوط به آن موضوع را بیان کنید.

وقتی که شما به همین صورت رفتار کنید یک ارتباط عمیق و خوب و موثر را برقرار کرده اید و می توانید به خوبی این رابطه را ادامه بدهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *