مهارت مهم زندگی ۲ ( تفکر خلاق )

مهارت مهم زندگی 2 ( تفکر خلاق )

مهارت مهم زندگی ۲ ( تفکر خلاق ): در مقاله مهارت های مهم زندگی از اهمیت مهارت های زندگی و لزوم داشتن آن صحبت کردیم و همینطور بیان کردیم که بعضی از آنها را بلد هستیم و بعضی را فکر می کنیم که می دانیم و باید اصول آن را یاد بگیریم.

ده مهارت کلیدی را بیان کردیم و حال می خواهیم به بررسی یکی از آن ها بپردازیم:

مهارت تفکر خلاق:

مهارت مهم زندگی 2 ( تفکر خلاق )

تفکر یکی از مهمترین مهارت هایی است که یک انسان باید در طول زندگی یاد بگیرد و از آن استفاده کند. تفکر کردن یک مهارتی است که از زمان کودکی آن را یاد می گیریم و در مواجهه با سختی ها و خوشی ها از آن استفاده می کنیم.

تفکر خلاق یعنی اینکه در برخورد با اتفاقات متفاوت بیرونی راهکارها و روش های جدیدی را پیاده سازی کنیم. مهارت تفکر خلاق همان کشف و نوآوری و خلق ایده های جدید است.

شاید بگویید که این مهارت چرا باید اینقدر مهم باشد که جزو مهارت های دهگانه زندگی قرار بگیرد. اگر شما نتوانید در برابر مشکلات و مسائلی که برای شما پیش می آید راهکار های جدید و خلاقانه ای بروز دهید و همیشه با یک راهکار روتین و معمولی پیش بروید بعد از مدت ها خودتان از آن خسته می شوید و یا کم اثر یا بی اثر می شود. به غیر از آن با مواجهه با مشکلات جدید و نو دیگر نمی توانید از راهکارهای قدیمی استفاده کنید و نیاز به خلاقیت برای حل آن دارید.

بنابراین برای اینکه بتوانید حداقل با مشکلاتی که برایتان پیش می آید بهتر برخورد کنید باید بتوانید راهکارهای خلاقانه ای ارائه دهید. وقتی که شما بتوانید با خلاقیت با مشکلاتی که برایتان پیش می آید غلبه کنید، می توانید احساسات منفی ناشی از این مشکلات را به راحتی به احساسات مثبت تبدیل کنید.

بعد از اینکه تفکر خلاق را یاد گرفتید دیگر مسائل، مانع شما نیستند بلکه هر مسئله ای را به منزله یک فرصت می بینید تا آن را به نفع خودتان تمام کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *