مهارت مهم زندگی 10 ( مهارت تصمیم گیری )

مهارت مهم زندگی ۱۰ ( مهارت تصمیم گیری )

مهارت مهم زندگی ۱۰ ( مهارت تصمیم گیری ): در مقاله مهارت های مهم زندگی به اهمیت مهارت های زندگی و لزوم داشتن آن اشاره کردیم و همینطور بیان کردیم که بعضی از آنها را بلد هستیم و بعضی را فکر می کنیم که می دانیم و باید اصول آن را یاد بگیریم.

ده مهارت کلیدی را بیان کردیم و حال می خواهیم به بررسی آخرین مورد از آن ها بپردازیم.

مهارت تصمیم گیری:

مهارت مهم زندگی 10 ( مهارت تصمیم گیری )

برای انجام هر حرکتی در زندگی خود باید تصمیم گیری کرد، تصمیم گیری یکی از مهمترین مهارت هایی است که هر انسانی باید در زندگی خود بدست بیاورد.

این تصمیم گیری های انسان است که مسیر زندگی آنها را مشخص می کند و در مسیری که طی می کند اگر بتواند به درستی تصمیم گیری کند به مقصدی که می خواهد می رسد و اگر نتواند به درستی تصمیم گیری کند به راهی می رود که او را از مقصدش دور و منحرف می کند.

فرض کنید به شما دو شغل پیشنهاد شده است و باید یکی از آن ها را انتخاب نمایید اگر مهارت تصمیم گیری را به خوبی بلد نباشید ممکن است که انتخاب اشتباهی انجام دهید و در نتیجه آن، از وضعیت شغلیتان ناراضی باشید و به سختی ادامه بدید.

مهارت مهم زندگی 10 ( مهارت تصمیم گیری )

پس می بینیم که داشتن چنین مهارتی چقدر اهمیت دارد و چقدر باید به آن توجه کنیم. با یاد گرفتن این مهارت می توانیم اهداف دقیق و واقع بینانه ای را انتخاب کنیم و از میان راه حل های موجود بهترین را انتخاب کنیم و اجرا کنیم.

یکی دیگر از مزیت های مهارت تصمیم گیری این است که مسئولیت پذیری را به ما می آموزد و کمک می کند تا مسئولیت انتخاب هایمان را بپذیریم و هر اتفاقی در آن زمینه افتاد را قبول کنیم. مسئولیت هایی که هر انسانی باید در زندگی بپذیرد همه بخاطر انتخاب هایمان است و این بسیار مهم می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *