معرفی طرحواره

13

معرفی طرحواره

معرفی طرحواره

 

 

لحظاتتون قشنگ ، روحتون آروم ، دلتون زیبا و دمتون گرم
سلام دوستان نازنین حیف هست که الان همان جایی باشیم که دیروز بودیم امروز باید جلو تر از دیروزمان باشیم و ممنونم از شما که منتظر اومدن یک روز عالی نموندید و خودتون دست به کار شدید تا امروزتون  را عالی بسازید.

می دانید که یکی از قوانین زندگی قانون باور هاست این باور ها همان قالب های فکری ای هستند که ما تمام کارهایمان را بر اساس آن انجام می دهیم حتی حس هایی مثل خوشحالی و غم هم ، بخاطر آن قالب هاست .

اگر در جمعی هستیم  ولی باز احساس تنهایی می کنیم و اگر تو زندگیمان به جایی رسیدیم که آرزوی بقیه می باشد ولی باز فکر می کنیم کم است، اگر همش فکر می کنیم که مبادا بدترین اتفاق عجیب و غریب سرمان بیاید، اگر فکر می کنید تنها وظیفه تان سرویس دادن به بقیه می باشد و خودتان حقی ندارید و خیلی از این اگر ها … این ها همه ،کار آنن قالب های فکری ماست .

ما در روانشناسی به این قالب ها  می گوییم تله های زندگی یا همان طرحواره ها. می دانید چرا به آن ها می گوییم تله؟ چون این ها صاحبشان را اسیر می کنند و بدون اجازه این ها آب که نمی توانند بخورند هیچ، انتخاب شغل ، انتخاب رشته و حتی انتخاب شریک زندگیشان هم با اعمال قدرت صددرصدی همین قالب هاست.

از آن جایی که طرحواره ها در کیفیت زندگیمان خیلی مهم هستند برایتان یک سری برنامه آماده کردم که راحت بتوانید آن ها را بشناسید و کنترلشان را بدست بگیرید.

تا حد امکان نمی خواهم قلنبه سلنبه حرف بزنم. سعی می کنم مطالب کاملا علمی و نوئی را که مورد قبول جوامع معتبر دانشگاهی روانشناسی است را به ساده ترین شکل ممکن بگویم.

بدون نظر
  1. […] این طرحواره ها وجود دارد که در مقالاتی جدا، در رابطه با انواع طرحواره ها و راه حل های رهایی از آن ها در سایت صبحت کرده ایم […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.