مشاوره تلفنی وبسایت طرحواره

700

اگر در بین مقالات سایت طرحواره به این مقاله که در مورد مشاوره تلفنی است، رسیده اید، یعنی به احتمال زیاد با مفهوم طرحواره و اینکه طرحواره چیست آشنا شده اید؛ همچنین به احتمال زیاد با تست طرحواره و کتاب جیرینگ هم باید آشنا شده باشید. اما اگر هنوز فرصت آشنایی کامل با این موارد را نداشته اید، در این مقاله به طور خلاصه به توضیح این موارد میپردازیم. چراکه اولین گامها در راستای خودشناسی، دانستن این موارد و سپس انجام مشاوره تلفنی است.

مشاوره تلفنی

طرحواره چیست؟

این واژه در قرن بیستم وارد علم روانشناسی شد. از لحاظ معنایی طرحواره به معنای همان تله های شخصیتی انسان هستند. منظور از تله شخصیتی، ناسازگاری هایی در شخصیت فرد است که او را به دام انداخته و کنترل میکنند. طرحواره ها چند ویژگی بارز دارند؛ اولین مورد این است که آنها در کودکی (بجز یکی از آنها) در شخصیت انسان شکل میگیرند و ریشه ایجاد میکنند. مشاوره تلفنی هم دقیقاً در راستای رهایی از همین طرحواره ها ارائه میشود که در ادامه بیشتر توضیح میدهیم.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با ۱۸ طرحواره و حوزه های آنها.

طرحواره ها ۱۸ مورد هستند که هرکدام در مقالات جداگانه توضیح داده شده است. برای نمونه میتوانید به مقالات طرحواره محرومیت هیجانی و طرحواره رها شدگی مراجعه کنید. تمام این ۱۸ مورد قابل حل با مشاوره تلفنی است.

مشاوره تلفنی

تست طرحواره

همانطور که از نام آن پیداست، تست طرحواره یک آزمون برای شناخت طرحواره هاست. این تست تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد و بر اساس اصول علم روانشناسی میتواند به فرد بگوید که دچار طرحواره ها است یا خیر؛ و اگر باشد، به چه طرحواره ای مبتلاست.

برای تشخیص قبل از درمان، تست طرحواره را انجام دهید؛ این تست تنها چند دقیقه زمان میبرد و ۹۰ سؤال دارد.

پیش نیاز مشاوره تلفنی انجام همین تست طرحواره است. پس از انجام آن، در صورت نیاز از سوی سایت طرحواره با فرد تماس تلفنی برقرار میشود تا راهنمایی های لازم ارائه شود. پیشنهاد ما این است که این تست را انجام داده و پاسخ آن را از طریق فرم موجود در همان صفحه، برایمان ارسال کنید تا جهت مشاوره تلفنی با شما تماس بگیریم.

کتاب جیرینگ

این کتاب توسط مؤسس وبسایت طرحواره، نگار رضوی نوشته شده است. نگار رضوی دارای کارشناسی ارشد روانشناسی است و سابقه طولانی در این امر دارا میباشد. در این کتاب او از تجربیات و آموخته های زندگی شخصی خود نیز الهام گرفته و نوشته است.

طرحواره ها دارای ۵ حوزه هستند. تمام ۱۸ طرحواره موجود در داخل این ۵ حوزه تقسیم شده اند. علاوه بر توضیح در مقالات سایت، در کتاب جیرینگ نیز تمام اینها توضیح داده شده است. همچنین تست طرحواره و توضیحات کامل آن نیز در کتاب موجود است. برای انجام مشاوره تلفنی نیازی به این نیست که این کتاب کامل خوانده شود، اما میتوانید از ابتدا این کتاب را نیز شروع کرده و به آرامی بخوانید؛ چراکه در راه خودشناسی و خودسازی میتواند بسیار مفید باشد.

مشاوره تلفنی

مشاوره تلفنی

طبیعتاً برای هرکسی حضور فیزیکی ممکن نیست. به همین خاطر ما مواردی که در بالا توضیح دادیم را به همراه سایت طرحواره که بستر مناسبی برای ارائه تمام اینهاست، آماده کرده ایم. لازم است در اینجا کمی از تأثیرات طرحوار ها بگوییم:

همانطور که در بالا اشاره کردیم، طرحواره ها از کودکی شکل میگیرند. به همین خاطر ریشه آنها عمیق بوده و رهایی از آنها خیلی هم راحت نیست. شاید بپرسید اصلاً چرا رهایی از طرحواره ها مهم است؟ طرحواره ها مانند حافظه های خالی در مغز هستند که از کودکی با تأثیر گرفتن از محیط، اطرافیان و مخصوصاً والدین شکل میگیرند. رفته رفته اینها تبدیل میشوند به باورها، عقاید و ارزش های فرد. در نتیجه تمام رفتارها، اخلاق ها و تصمیمات زندگی فرد تحت تأثیر اینها قرار میگیرد.

بنابراین از زمانی که فرد کلاس اول ابتدایی را شروع میکند، تا روزی که با مفهومی به نام طرحواره آشنا شود و بخواهد که اقدامی در راستای رهایی از آن، مانند اقدام به مشاوره تلفنی بکند، هیچوقت نمیداند که چنین چیزی وجود دارد. یعنی او هیچوقت نمیداند که تمام تصمیمات و باورهایش تحت تأثیر طرحواره ایست که به آن مبتلاست.

در نتیجه چه فردی به طرحواره ای مبتلا باشد و چه نباشد، لازم است که حداقل تست طرحواره را انجام داده و یک مشاوره تلفنی کوتاه داشته باشد. مزیت مشاوره تلفنی در این است که در کمترین زمان بهترین نتیجه را میتوان گرفت و نیاز به حضور فیزیکی نیست.

در تست طرحواره و مشاوره تلفنی طرحواره های شما در صورت وجود مشخص میشود. سپس خانم نگار رضوی اقدام به شروع کمک به رهایی از طرحواره ها خواهد کرد و تمام جزئیات لازم ارائه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.