مشاوره تلفنی روانشناسی

125

مشاوره تلفنی روانشناسی در سالهای اخیر رشد چشم گیری در میان مردم داشته است. چرا که مردم توانسته اند بدون نیاز به رفت و آمد، انتظار در مراکز مشاوره و البته صرف هزینه ای کمتر، به مقصود خود برسند. این روش مخصوصاً برای کسانی که قادر به مشاوره حضوری نیستند، بسیار مفید است.

مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی

در ارائه خدمات تلفنی مشاوره، کسانی که محدودیت هایی برای حضور فیزیکی در مرکز مشاوره دارند، بیشترین سود را از این روش می برند. محدودیت هایی از قبیل مشکلات جغرافیایی،‌ جسمی،‌ روحی و… که باعث می شود فرد توانایی حضور فیزیکی در مرکز مشاوره را نداشته باشد. علاوه بر این،‌ افراد عادی نیز می توانند از مشاوره تلفنی استفاده کنند و مشکلات خود را بسیار ساده تر و سریع تر حل کنند.

مشاوره تلفنی روانشناسی

به طور مثال مسافت های طولانی ممکن است یکی از دلایل عدم تمایل به مشاوره حضوری باشد. در این صورت مشاوره تلفنی روانشناسی بهترین گزینه خواهد بود. به علاوه، مشکلات جسمی از قبیل معلولیت های جسمی فرد را از مزایای مشاوره رودررو باز می دارد. اما باید گفت که مشاوره تلفنی نیز می تواند همان نتیجه را داشته باشد و مشکلات فرد را تا حدود زیادی حل کند. همچنین مشکلات روحی همچون کسانی که از صحبت رودررو خجالت زده می شوند و یا تجربه خوبی از مشاوره حضوری در ذهن ندارند،‌ باعث می شود که فرد به مشاوره تلفنی روی بیاورد.

مشاوره تلفنی وب سایت طرحواره به مدیریت نگار رضوی (کارشناس ارشد روانشناسی) آماده کمک به همنوعان در تمام زمینه های روانشناختی،‌ به صورت حضوری و تلفنی می باشد. وجه تمایز مشاوره تلفنی روانشناسی این مرکز، با بسیاری از مراکز مشاوره دیگر، کیفیت خدمات قابل مقایسه مشاوره تلفنی آن با مشاوره حضوری است.

خدمات مشاوره نگار رضوی شامل مشاوره خانواده،‌ مشاوره کودکان،‌ مشاوره نوجوانان، مشاوره ازدواج و… که هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی انجام می شود، است. علاوه بر تمام این موارد، از خدمات تخصصی نگار رضوی می توان به طرحواره درمانی اشاره کرد. طرحواره هایی که از سنین کودکی در فرد شکل گرفته اند و باعث ایجاد مشکلات روحی متعدد شده اند را می توان با طرحواره درمانی رفع کرد.

مشاوره تلفنی روانشناسی

معایب مشاوره تلفنی روانشناسی

از قابل توجه ترین معایب این روش، محرومیت از ارتباط رودررو است. اغلب افراد معتقدند که در مشاوره حضوری ارتباطی عمیق تر با مشاور خود برقرار می کنند که این باعث می شود بتوانند مشکلات خود را راحت تر با او در میان بگذارند. همچنین مشاوران نیز بر این باورند که در مشاوره حضوری می توانند با مشاهده عکس العمل های بیمار، نسبت به آنالیز رفتار و واکنش های او دقیق تر باشند.

با توجه به این که در هر نوبت از مشاوره تلفنی روانشناسی،‌ تایم مشخصی به بیماران داده می شود، ممکن است در برخی مواقع زمان مشخص شده به اتمام برسد و مشکل بیمار حل نشده باقی بماند. در این صورت باید زمان دیگری برای ادامه صحبت ها دریافت کرد.

همچنین برای بیمارانی که مبتلا به مشکلات روحی شدید هستند، مشاوره حضوری ضروری می باشد و مشاوره تلفنی نمی تواند پاسخگوی نیاز آنها باشد.

مشاوره تلفنی روانشناسی

نتیجه گیری

مشکلات و مسائل روحی در صورت عدم درمان، می تواند منجر به مشکلات بیشتر و عمیق تر گردد و حتی مانع از پیشرفت در زندگی شود. بنابراین باید درمان آنها را جدی گرفت. برای درمان می توان از مشاوره تلفنی روانشناسی شروع کرد. در اغلب مواقع مشاوره تلفنی پاسخگو خواهد بود. در صورت نیاز به مشاوره حضوری، می توان به صورت حضوری نیز اقدام کرد.

همانطور که گفتیم مشاوره تلفنی برای طیف گسترده ای از افراد مناسب است. اما می توان به این گروه، افرادی که تمایل به فاش نشدن نام و نشان خود ندارند نیز اضافه کرد. این دسته از افراد می توانند با برقراری تماس تلفنی با مراکز مشاوره، مشکل خود را با مشاور در میان بگذارند؛ بدون این که اسم و یا نشانی از آنها فاش بشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.