مشاوره تلفنی ازدواج چه فوایدی دارد؟

1,891

ازدواج مرحله ای مهم و چالش برانگیز در زندگی هر فردی به حساب می آید. از آنجایی که انسان امروزی توقعات و چشم و هم چشمی های غیر منطقی بسیاری دارد، زندگی ها معمولاً دچار مشکل می شود. مشاور زوج درمانی در چنین مواقعی می تواند تا حدود زیادی مشکلات را رفع کند. البته مشاوره تلفنی ازدواج نیز در شرایطی که نیاز فوری به مشاوره وجود داشته باشد، می تواند راه گشا باشد. مشاوره تلفنی مزیت های دیگری هم دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مزیت های مشاوره ازدواج

مشاوره تلفنی ازدواج

بر کسی پوشیده نیست که مشاوره حضوری مؤثرتر از مشاوره تلفنی است. مخصوصاً زمانی که حرف از مشاوره ازدواج در میان باشد. مشاوره ازدواج می تواند برای حل مشکلاتی همچون عدم درک متقابل زوجین، مشکلات جنسی، مشکلات روانشناختی یکی از طرفین یا هر دو و… قدم بزرگی بردارد. در حالی که در مشاوره تلفنی ازدواج به دلیل این که ارتباط حضوری بین مشاور و مراجع برقرار نمی شود، حل برخی از مشکلات سخت تر خواهد بود.

البته می توان با مشاوره پیش از ازدواج از بسیاری از این مسائل پیش گیری کرد. مشاوره پیش از ازدواج باعث شناختی عمیق از طرف مقابل، توقعات و تفکرات او، توقعات و تفکرات خود، مهارت های لازم قبل از ازدواج و… می شود. شناخت صحیح از چنین مواردی از ازدواج های ناموفق بسیاری جلوگیری خواهد کرد.

اما حال که ازدواج صورت گرفته و مشکلاتی به وجود آمده است، چگونه باید با آن برخورد کرد؟ همانطور که گفتیم مشاوره زوج درمانی معمولاً بهترین راه حل است. زیرا مشاور در چنین مواردی بی طرف عمل می کند و صحبت های هر دو طرف را بدون هیچ گونه جانب داری گوش می دهد. بنابراین در حضور یک مشاور متخصص و بی طرف، سؤالات مشاوره ازدواج و راهنمایی های مشاور، اغلب مشکلات و اختلافات بین زوجین را حل خواهد شد.

مزیت های مشاوره تلفنی ازدواج

طبق مطالب مذکور، مشاوره حضوری مزیت های فراوانی نسبت به مشاوره تلفنی دارد. اما نباید از فوایدی که مشاوره تلفنی می تواند داشته باشد غافل شد.

در کشور ما به دلیل برخی تفکرات و دیدگاه های افراطی سنتی و مذهبی، بیان مشکلاتی مانند مشکلات ازدواج تا حدودی دشوار می باشد. یعنی جوانان معمولاً برای بیان مشکلات خود و مراجعه به مشاور، شرمنده و خجالت زده هستند. به همین دلیل برخی از آنها به طور کلی مشکلات خود را بازگو نمی کنند. برخی نیز ترجیح می دهند با نام و نشان مخفی سؤالات خود را مطرح کنند.

مشاوره تلفنی ازدواج

در چنین مواقعی ترجیح اغلب جوانان، مشاوره تلفنی ازدواج است. در این صورت چون هیچ گونه تماس چهره به چهره با مشاور برقرار نمی شود و نام و نشان فرد محرمانه باقی می ماند، می تواند بسیار راحت و بی پرده در مورد مشکلات خود صحبت کند.

از فواید دیگر مشاوره تلفنی می توان به عدم نیاز به انتظار برای ملاقات با مشاور اشاره کرد. زیرا در مشاوره تلفنی هر زمانی که نیاز بود، می توان به مشاور دسترسی داشت و مشکل خود را مطرح کرد.

به طور مثال برای مراجعه به یک مشاور جنسی، مشاور مشکلات زناشویی و… باید ساعت ها در یک مرکز مشاوره مشکلات زناشویی منتظر بود و نوبت قبلی گرفت. اما با استفاده از مشاوره تلفنی ازدواج می توان بسیار ساده تر به مشاور دسترسی داشت.

در صورت عدم دسترسی به مراکز مشاوره، بار دیگر اهمیت مشاوره تلفنی ثابت می شود. برخی از افراد به دلیل محدودیت های جغرافیایی، جسمی، مالی و… به مراکز مشاوره خوب دسترسی ندارند. اما آنها نیز نیاز به مشاورانی آگاه و متخصص دارند. در چنین شرایطی مشاوره تلفنی ازدواج می تواند مشکلات و سؤالات ازدواج آنها را تا حدود قابل قبولی رفع کند.

در نهایت باید گفت که مشاوره تلفنی طرحواره نیز یکی از مشاوره های تلفنی قابل اطمینان است که با مشاورانی متخصص، آگاه و همیشه در دسترس قادر به حل بخش قابل توجهی از مشکلات زوجین می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.