عشق و اشتباهات همراه آن ۳

345

عشق و اشتباهات همراه آن ۳

عشق و اشتباهات همراه آن 3

 

 

سومین باور اشتباه اینکه در عشق باید صداقت کامل باشد، خود این جمله به خودی خود اشتباه نیست و اصلا مسئله ای با این ندارم ولی چگونه اجرا کردن آن خیلی مواقع اشتباه است. درست است که در هر رابطه ای باید صداقت وجود داشته باشد ولی چه لزومی دارد تمام افکار پلید مخفیانه که هیچوقت جلوه گر نمی شود را کسی ببیند، به اسم اینکه می خواهم صادق باشم.

شما همان چیزی هستید که باور دارید، و باور از تلقین و تکرار ساخته می شود، پس چرا باید چیز های منفی بیان شود که واقعا باورتان بشود که این هستید. اگر واقعا افکار ناراحت کننده و منفی دارید به مشاور مراجعه کنید که کمکتان کند نه به پارتنر عشقیتان.

یا چه لزومی دارد به فردی که تازه وارد زندگیتان شده است گفته شود. قدیمی ها خوب گفته اند:

جز راست نباید گفت، هر راست نشاید گفت.

حرفی که می دانید به زیباتر شدن رابطه تان کمکی نمی کند و شاید برای همیشه حس زیبایی که بینتان هست را می تواند از بین ببرد، صلاح نیست بگویید.

چهارمین باور اشتباه این است که یکبار گفتید دوست دارم و باهمیم، باید تا آخر عمر هم همین باشد. بعضی افراد فکر می کنند عشق تا اخر عمر جاودان می ماند وگرنه از اول سالم نبوده است. درصورتی که ممکن است عشق از ابتدا درست بوده باشد ولی چون رسیدگی درستی نشده است و هر دو طرف مهارت لازم را نداشته اند، کم رنگ شده یا از بین رفته است.

پس هیچ ضمانتی برای همیشگی بودن عشق وجود ندارد جز مهارت تازه نگه داشتن عشق؛ اگر عشق فردی در شما ازبین رفت و یا کمرنگ شد نه او بد است نه شما، نه او نفرت انگیز است نه شما؛ بلکه فقط مهارت لازم در آن زمینه را نداشته اید، که باید یادبگیرید که یا اگر دیر نشده در همین رابطه استفاده کنید و یا اگر کار از کار گذشته در این رابطه، یادبگیرید بکار ببندید در رابطه های بعدیتان، چون زندگی با پایان یافتن یک رابطه به پایان نمی رسد و هنوز ادامه دارد.

به قول سهراب

: آری تا شقایق هست زندگی باید کرد.

پس کاری که می کنید ببینید چه باور های اشتباهی در روابطتان وجود دارد که باعث خراب شدن رابطه یا پایین آمدن کیفیت رابطه می شود، آنها را یادداشت کنید که بشناسیدشان و حواستان باشد که هر وقت خواستند که بیایند سراغتان بگویید دیگر نمی توانید من را به اشتباه بیاندازید.

روابطتان پایدار و عاشقانه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.