۷ روش مؤثر در برقراری ارتباط با جنس مخالف

1,150

تقریباً همه ما سختی برقراری ارتباط با جنس مخالف را درک کرده ایم. از آنجایی که زنان و مردان شخصیتی متفاوت از یکدیگر دارند، همواره موانعی برای یک ارتباط سالم و خوب وجود دارد. اما روش هایی مانند روش های زیر میتواند اغلب این مشکلات را رفع کند.

۱. دخالت ندادن احساسات

زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر احساسات هستند. در واقع زنان تمایل دارند در اغلب موارد احساسی برخورد کنند؛ در حالیکه مردان این گونه نیستند. احساسات زنانه توجه میطلبد، در حالیکه انجام چنین کاری برای بیشتر مردان دشوار است.

برقراری ارتباط با جنس مخالف

اما این به معنی اهمیت ندادن آنها نیست، بلکه ریشه ای علمی دارد. معمولاً پاسخ یک مرد به احساس زن، بیتفاوتی است. باید کمی مردان را نیز درک کرد. زیرا توانایی درک احساسات متعدد و متفاوت زنان دشوار است.

 ۲. غرور زیاد مانع برقراری ارتباط با جنس مخالف

 امروزه اغلب مردم سعی دارند در بحث ها برتر بوده و برنده شوند. این موضوع میتواند ناشی از ذات برتری طلب و مغرور انسان باشد. اما برای یک ارتباط مؤثر باید کمی غرور را نادیده گرفت. باید دانست که هیچ موقع تمام حق با یک نفر نیست. توانایی نادیده گرفتن غرور در مواقع لزوم، اعتراف به اشتباه و عذرخواهی برای آن نشانه بلوغ انسان است.

۳. درک متقابل

اغلب ما در برقراری ارتباط با جنس مخالف فراموش میکنیم که همه چیز آنطور که ما میبینیم نیست. برای درک بهتر باید خود را جای او گذاشت و از دید طرف مقابل به قضیه نگاه کرد. در این حالت میتوان تا حدودی رفتار او را درک کرد.

برقراری ارتباط با جنس مخالف

۴. اهمیت گوش دادن

اغلب مردم تصور میکنند در این مورد مهارت کافی دارند. در صورتیکه یک شنونده خوب بودن به سادگی امکان پذیر نیست. اغلب مردان کم حرف هستند؛ اما این به این معنا نیست که خوب گوش میدهند. حتی در موقعی ممکن است حرفهای شما را نشنوند و توجهی به شما نداشته باشند.

جهت برقراری ارتباط با جنس مخالف باید شنونده خوب بودن را تمرین کرد. به خصوص خانم ها در این مورد باید بدانند که به جای صحبت بیش از حد، باید به مرد هم فرصت حرف زدن داده و گوش شنوایی برای صحبت های او بود.

برقراری ارتباط با جنس مخالف

۵. پاسخ مناسب

واکنش مناسب داشتن نیز مانند گوش دادن اهمیت زیادی دارد و به همان اندازه دشوار است. مردم به یکدیگر پاسخ میدهند اما نه آنطور که باید. هنگامی که کسی موضوع مهمی را با شما در میان میگذارد، سعی کنید نشان دهید آن موضوع برای شما هم مهم است.

در واقع زمانی که کسی در حال تلاش برای برقراری ارتباط است، نباید او را نادیده گرفت. پاسخ مناسب دادن به تلاش و صحبت های او نشان میدهد که شما نیز به برقراری ارتباط علاقه مندید. در غیر این صورت این گونه برداشت میشود که شما علاقه ای به برقراری ارتباط ندارید و طرف مقابل از شما فاصله خواهد گرفت.

برقراری ارتباط با جنس مخالف

۶. اهمیت جزئیات در برقراری ارتباط با جنس مخالف

فراموش کردن جزئیات به نفع رابطه نیست. چرا که ممکن است در طولانی مدت تبدیل به مشکلی بزرگ شود. نباید از یاد برد که طرف مقابل هیچ اطلاعی از تفکر و مشکلات شما ندارد. بنابراین بهتر است مشکلات جزئی با گفتگو حل شود.

۷. زیاده روی ممنوع

زیاده روی در هر رابطه ای منجر به دل زدگی و دعوا میشود. بهترین نوع رابطه این است که به حریم خصوصی و خلوت طرف مقابل احترام گذاشته شود و هر کسی برای خود حریم شخصی داشته باشد. به خصوص در برقراری ارتباط با جنس مخالف رعایت یک فاصله مشخص ضروری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.