رابطه عاشقانه با افراد خود رای

269

در این پست از سری مقالات آشنایی با اشتباهات عاشقی، درمورد رابطه عاشقانه با افراد خود رای صحبت میکنیم. همانطور که گفتیم ما در این مقالات سعی میکنیم با مثال هایی، نشان دهیم که آن اشتباه در رابطه شما چیست. پس از آن میتوانید آن را حل کرده و یا در نهایت رابطه را به اتمام برسانید.

رابطه عاشقانه با افراد خود رای

 رابطه عاشقانه با افراد خود رای

ابتدا باید دید که این افراد چه نشانه هایی دارند. یعنی باید دید که رابطه عاشقانه با افراد خود رای چگونه است. افراد خود رای کسانی هستند که فقط خودشان تصمیم گیری میکنند و اجازه تصمیم گیری به فرد مقابل نمیدهند. به مثال های زیر توجه کنید:

با کسی در رابطه هستید که هرجایی بخواهید بروید، حتماً باید با همراهان او باشید. مثلاً میخواهید به تفریح بروید و حتماً باید دوستان و اطرافیان او نیز بیایند. یا مثلاً میخواهید به مهمانی بروید؛ حتماً باید به خانه خانواده او بروید و نه خانواده شما.

به عنوان مثالی دیگر، انتخاب محل گردش و تفریح را در نظر بگیرید. هربار که میخواهید به جایی بروید بی درنگ او انتخاب میکند که کجا بروید. چه مسافرت باشد، چه خوردن غذا در بیرون و چه مهمانی. هربار بدون نظرخواهی از شما محل را تعیین میکند. یا اگر قرار است به دیدن دوستی بروید یا دوستی به دیدن شما بیاید، حتما از اطرافیان او خواهد بود و نه اطرافیان شما.

گاهی نیز حتی حق دیدن دوستان و آشنایان را ندارید. یا با محدودیت های مشابهی همراه هستید. مثلاً با یکی از دوستان خود که او تعیین کرده است، می توانید در ارتباط باشید و به دیدنش بروید. همچنین دیدار با برخی دیگر از اطرافیان شما را کاملاً ممنوع کرده است.

در مواقعی می توانید باهم باشید که او بخواهد. در جایی می توانید همدگیر را ببینید که او توانایی آمدن داشته باشد. به عنوان مثال اگر قرار است به پارکی بروید، پارکی می روید که او پیشنهاد داده است یا در روزی می روید که او بتواند بیاید. تمام اینها مثال هایی از رابطه عاشقانه با افراد خود رای است.

رهایی از رابطه عاشقانه با افراد خود رای

البته این مثالها را با برخی شرایط دیگر اشتباه نگیرید. شاید برخی شرایط زمانی و کاری استثنایی داشته باشند. یعنی هردو طرف قبول دارند که شرایط او قابل تغییر نیست و مجبور به دیدار در مکان یا زمان خاص هستند. چنین شرایطی فرق دارد چراکه کاملاً با اختیار دو طرف این تصمیم گرفته شده است. طرف مقابل نیز بارها عذرخواهی کرده و توضیح داده است که چاره ای جز این ندارد. یا شاید در کل رابطه، او بخواهد شما با یکی از دوستان به دلایل منطقی قطع رابطه کنید. اینها چیزهایی هستند که کاملاً منطقی بوده و رابطه عاشقانه با افراد خود رای نیست.

رابطه عاشقانه با افراد خود رای

اگر شرایط بالا برای شما آشناست، یعنی در رابطه عاشقانه با افراد خود رای هستید. حال چه باید کرد؟ بازهم مانند موارد دیگر دو حالت وجود دارد.

حالت اول این است که با گفتگو سعی در توضیح مشکل داشته باشید. یعنی به فرد مقابل بفهمانید که فردی خود رای است. چراکه برخی اصلاً نمیدانند چنین رفتاری دارند. در نتیجه اگر بفهمانید که در رابطه عاشقانه با افراد خود رای یعنی خود او هستید، شاید موضوع حل شود.

در غیر اینصورت و به بن بست رسیدن راه ها، حتماً باید در رابطه خود تجدید نظر کنید. چراکه این اذیت و آزار ارزش زندگی با فرد خود رای را ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.