دلایل اختلاف بین زوجین

39

دلایل اختلاف بین زوجین

دلایل اختلاف بین زوجین

دلایل اختلاف بین زوجین

در زندگی مشترک احتمال اینکه دو نفر باهم به اختلاف بخورند اجنتناب ناپذیر است. اما اینکه چه دلایلی می تواند این اختلاف را شدید تر کند و باعث سردی و جدایی بشود را در این مقاله باهم بررسی می کنیم . شناخت و دانستن این موارد به ما کمک می کند تا زود تر و بهتر با این موارد مقابله کنیم و از این اتفاق جلوگیری کنیم.

ما در این مقاله به ۳ مبحث در اختلافات می پردازیم و سعی می کنیم راه حلی برای این موضوعات ارائه بدهیم.

بحث و جدل کردن

دلایل اختلاف بین زوجین

بحث کردن در باره  موضوعات مختلف و در نتیجه آن دعوا کردن، باعث ایجاد اختلاف بین زوجین می شود. تا می توانید سعی کنید که از بحث کردن و دعوا کردن دوری کنید و به گفت و گو در رابطه با آن موضوع بپردازید و با گفت و گو آن را حل کنید.

با جواب از پیش تعیین شده جلو نرویم

دلایل اختلاف بین زوجین

اکثر مواقع فکر می کنیم اولین نتیجه ای که گرفته ایم درست ترین نتیجه ای است که وجود دارد و بخاطر همین موضوع با جوابی که در ذهن خودمان داریم به سراغ پاسخگویی به آن موضوع می رویم و همین موضوع باعث می شود که جواب های دیگر را نشنویم و درنتیجه باعث ایجاد اختلاف و حل نشدن آن می شود.

سوتفاهم در رابطه با گذشته

دلایل اختلاف بین زوجین

گاهی ممکن است که در رابطه با موضوعی در گذشته باهم صحبت کرده باشید و تمام شده باشد اما یک سوء برداشتی ممکن است ایجاد شده باشد که بعد ها فکرتان را اذیت بکند. این سوتفاهم باعث می شود که در هر اختلاف کوچکی باز دوباره به فکرتان بیاید و شما را اذیت کند. پس تا می توانید این سو تفاهم ها را حل کنید و نگذارید چیزی در ذهنتان بماند.

هر فردی اگر از میان همه مهارتها فقط قرار باشد یک مهارت را بداند، مهارت حل تعارض را پیشنهاد میدهم. بهترین مهارت برای زندگی اجتماعی و داشتن روابط با کیفیت همین حل تعارض است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.