چرا زوج های جوان به در دسترس بودن یکدیگر تأکید زیادی دارند؟

255

یکی دیگر از مواردی که از نشانه های رابطه سالم است، موضوع در دسترس بودن است. اینکه زن و مرد با در دسترس بودن همدیگر چگونه کنار میایند و خواسته شان از همدیگر برای این مورد چیست. حتماً بسیاری از زوج ها را دیده اید که دوست دارند صبح تا شب باهم باشند. حتی برخی پس از چندین سال زندگی هنوز هم این عادت خود را ترک نکرده اند. این خواستن به حدی میرسد که فرد در دسترس بودن همسرش را نوعی الزام میداند. این الزام مشکلاتی را با خود به همراه میاورد.

در دسترس بودن

چرا برای برخی زوج ها در دسترس بودن مهم است؟

ما همیشه دوست داریم که وقتی به کسی پیامی میدهیم یا تماس میگیریم، حتماً جواب دریافت کنیم. در کل کسی دوست ندارد تماسش بدون جواب بماند. این نیاز هنگام ازدواج در برخی زوج ها شدیدتر میشود. زوجی که باهم ازدواج کرده اند، دوست دارند همیشه در کنار هم باشند. چه حضوری و چه غیرحضوری. البته برخی فقط در اوایل ازدواج یا دوران نامزدی اینطور هستند و برخی دیگر برای مدت بیشتری این نیاز را دارند.

زوج هایی که تازه ازدواج می کنند، همیشه دوست دارند در کنار هم باشند و از کنار هم بودن لذت ببرند. یعنی اگر مجبور نباشند، نمی خواهند که از هم دور شوند. زمانی هم که از هم دور باشند، سعی می کنند با پیام متنی یا تماس تلفنی این دوری را کم کنند. به همین خاطر، همیشه به در دسترس بودن یکدیگر تأکید دارند. اما هردو میدانند که این کار زیاده روی بوده و درست نیست. با این حال بازهم این خواسته را از همسر خود دارند.

در دسترس بودن

چرا انتظار همیشه در دسترس بودن اشتباه است؟ 

فرض کنید در مکانی هستید که گوشی آنتن نمیدهد. یا در جلسه ای هستید که نمی توانید به تماس ها و پیامک ها پاسخ بدهید. چنین مواردی باعث ایجاد ناراحتی در زوج جوان میشود. شاید فکر کنید که درک این موارد ساده است و او باید درک کند که همسرش در جای بدی است. اما از این موارد بسیار پیش میاید. در واقع فرد ذاتاً دوست دارد که تماسی که با همسرش برقرار میکند سریع جواب داده شود. بنابراین وقتی جواب داده نمیشود، احساس بدی پیدا میکند.

با کمی تفکر و درک متقابل، میتوان متوجه شد که این ناراحتی ها کاملاً نادرست بوده و هر فردی در هر شرایطی که باشد نمیتواند اکثر ساعات روز را با کسی در تلفن صحبت کند. مگر اینکه فرد بیکار باشد و کار دیگری جز در دسترس بودن همسر یا نامزدنش نداشته باشد.

در رابطه ای که دو فرد به میزانی از بلوغ فکری رسیده باشند که بدانند با وجود احساس نیاز به باهم بودن، نمیتوانند تمام روز را باهم باشند، و همچنین در این ساعاتی که باهم نیستند هرکسی به کارهای خود مشغول است، این رابطه یک رابطه سالم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.