داشتن علایق یکسان از نشانه های نیمه گمشده است

218

در مقاله چگونگی پیدا کردن نیمه گمشده، درمورد نیمه گمشده توضیح دادیم. همچنین در این سری مقالات، به نشانه های نیمه گمشده اشاره میکنیم. در این مقاله نیز یکی از این نشانه ها یعنی داشتن علایق یکسان را توضیح میدهیم. همانطور که قبلاً گفتیم، نیمه گمشده آن شخص خیالی نیست که در ذهن همه نقش بسته و هرچیزی که فرد میخواهد را دارد. نیمه گمشده کسی است که بیشترین مطابقت را با علایق، باورها، رفتارها و اخلاق فرد دارد. داشتن علایق یکسان نیز یکی از این موارد است. اگر دو نفر علایق یکسان داشته باشند، یعنی یک قدم بیشتر به باهم بودن نزدیک هستند.

علایق یکسان

داشتن علایق یکسان

 

دو نفر که از نظر روحی با هم ارتباط عمیق تری دارند، معمولاً علایق یکسان دارند و علایقشان به هم به هم نزدیک تر است. در این حالت اگر یکی از این ها به برخی مسائل علاقه ای نداشته باشد، بخاطر همسرش به آنها علاقه پیدا خواهد کرد. با یک مثال بیشتر توضیح میدهیم.

به عنوان مثال، فرض کنید شما به مسائل سیاسی علاقمند هستید و اخبار و اطلاعات مربوط به آن را دنبال می کنید. همسرتان هم ناخوادآگاه به این مسائل علاقمند می شود. تنها به این خاطر که شما به آن علاقه دارید و مسائل مربوط به آن را پیگری می کنید.

داشتن علایق یکسان به این معنی نیست که دقیقاً به جزییات و ویژگی های خاص آن علاقمند باشند. بدین معناست که اگر فرد به چیزی علاقه وافر دارد، همسرش نیز به آن موضوع علاقه دارد اما شاید نه در آن حد. در واقع ممکن است فرد به کلیت آن موضوع علاقه مند باشد اما لزوماً قرار نیست حتماً به جزئیات هم علاقه مند باشد. یعنی قرار نیست حتماً اندازه علاقه هر دو به یک حد باشد.

در مثال قبلی که فردی به مسائل سیاسی علاقمند بود، شاید تنها به همین خاطر همسرش هم به مسائل سیاسی علاقه مند شود. اما لزوماً به جزییات آن و این که هر کسی به چه جناح و حزبی مربوط است اطلاعاتی نداشته باشد.

علایق یکسان

چطور بفهمیم که علایق یکسان داریم؟

برای اینکه متوجه شد علایق یکسان وجود دارد یا خیر، می توان به اشتیاق فرد مقابل در زمانی که این موضوعات بیان میشود توجه کرد. کافیست درمورد موضوعی که به آن خیلی علاقه دارید حرف بزنید. اگر طرف مقابل شماهم به آن علاقه داشته باشد حتماً متوجه خواهید شد. اما اگر بخاطر شما تظاهر به داشتن علایق یکسان کند، حتماً مشخص میشود.

البته در این مورد هم باید کمی دقت داشت. داشتن علایق یکسان به این معنی نیست که تمام لیست علایق ما در فرد مقابل هم وجود داشته باشد. بلکه کافیست اکثر علایق یکسان باشند. مثلاً درمورد غذا، لباس، سفر، تفریح و موارد کلی چند علاقه یکسان داشت. اما لازم نیست تمام غذاهای مورد علاقه و یا لباس های مورد علاقه یکسان باشند. چراکه چنین چیزی کمتر ممکن است و شاید حتی خوب نیست.

درمورد اینکه چگونه میتوان داشتن علایق یکسان را فهمید، میتوان به این روش عمل کرد:

درمورد آن موضوع حرف بزنید. اگر او درحال گوش دادن به حرفهای شما، حرف را قطع کرد و چند نکته جالب درمورد آن موضوع گفت، طبیعیست که اوهم علاقه مند است. اما اگر شوق خاصی نشان نداد، به احتمال زیاد علاقه ای ندارد. البته نشان ندادن شوق به معنای تنفر از آن موضوع نیست. برخی به موضوعی علاقه ندارند اما بدشان هم نمیاید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.