داشتن درآمد کافی یکی از لازمه های ازدواج است

664

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد در حین ازدواج انجام میدهند، بی توجهی به درآمدشان است. داشتن درآمد کافی و ثابت مهم ترین لازمه بقای هر فردی است. حال در مسئله ازدواج که مسئولیت زندگی یک نفر دیگر هم پذیرفته میشود، داشتن درآمد کافی یکی از الزامات است.

این یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد آگاهانه و دانسته آنرا انجام میدهند. یعنی با آگاهی بر اینکه درآمد و شغل ثابت ندارد، ازدواج میکند.

داشتن درآمد کافی

لزوم داشتن درآمد کافی قبل از ازدواج

حتماً این اصطلاح را شنیده اید که می گویند دستش به دهانش می رسد. این ضرب المثل ریشه در مسائل مالی و اقتصادی دارد. به کسی میگویند که از نظر اقتصادی بتواند از پس مخارج و هزینه های زندگی بر بیاید و یا کمی بیشتر از خرج و مخارج روزمره در آمد داشته باشد می گویند.

اگر هنوز مقاله آشنایی با اشتباهات عاشقی را نخوانده اید، توصیه میکنیم حتماً بخوانید. چراکه این مقاله نیز از سری مقالات آشنایی با اشتباهات عاشقی است.

شاید افراد در درجه های مختلف در زندگی مستقل شوند. اما اصلی ترین استقلال زمان ازدواج است. وقتی دو نفر ازدواج میکنند، به بالاترین سطح استقلال در زندگی خود میرسند. مواردی مانند هزینه مسکن، هزینه پوشاک، خوراک، قبض های ماهانه و بسیاری موارد دیگر به عهده فرد میفتد. این هزینه ها چیزی نیستند که بخواهند صبر کنند یا خود به خود کمتر شوند.

مخصوصاً در کشور ما که هزینه های زندگی از هر لحاظ غیرقابل تحمل شده اند و حتی زوج های دارای درآمد ثابت و خوب هم به مشکلات اساسی برخورده اند. در چنین وضعیتی لزوم داشتن درآمد کافی احساس میشود. وقتی فرد تنهاست، حتی بدون داشتن درآمد کافی هم به نوعی روزها را سپری میکند. اما پس از ازدواج دیگر نمیتوان فقط مانند ماهی در تنگ زندگی کرد. ازدواج امری است برای پیشرفت و زندگی رو به جلو. نه برای حفظ نیازهای ابتدایی روزمره و بقای انسان.

مشکلات نداشتن درآمد هنگام ازدواج 

مشکلات مالی بعد از وارد شدن رابطه عاشقانه به مرحله  جدی، خود را نشان می دهند. در این حالت زندگی و لذت آن رابطه برای هر دو طرفین تلخ میشود. بنابراین الزمای است حتماً از قبل به داشتن درآمد کافی فکر کرده باشید.

داشتن درآمد کافی

شاید با اینکه برخی تلاش بسیار کرده اند، نمیتوانند کار ثابتی پیدا کنند. در این حالت پس از مدتی این فکر در سر میاید که برای ازدواج دیر شده است. با اینکه زمان مناسب برای ازدواج خود یک مقوله جدا برای بحث بوده و در این مقاله نمیگنجد، اما بطور خلاصه میتوان گفت که زمان مناسب زمانی است که موارد الزامی آماده باشند. داشتن درآمد کافی یکی از پیش نیازهای اساسی ازدواج است. اگر این مورد آماده نباشد کل داستان ازدواج بی فایده است.

 

مشکلات اقتصادی چه بخواهید و چه نخواهید به سراغ زندگی عاشقانه شما می آیند. اگر نتوانید این مشکلات را مدیریت کنید ممکن است تا مرحله جدایی پیش روید.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت سطح توقع مالی فرد مقابل است. یعنی حتی اگر درآمد ثابت دارید، بازهم توقعات او را بشنوید و ببینید که آیا میتوانید این توقعات را برآورده کنید؟ اگر شک داشته باشید باید بیشتر فکر کنید. همچنین با خود او نیز صحبت کنید و نظر او را جویا شوید.

در نهایت میتوان گفت که داشتن درآمد کافی اصلی ترین لازمه ازدواج است. بدون درآمد ایجاد یک زندگی جدید تقریباً بی معناست و به جدایی منجر میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.