خلاق بودن چه کمکی به زندگی زناشویی میکند؟

532

خلاق بودن یعنی ریسک کردن و رویارو شدن با ترس‌ها. به عبارت دیگر خلاق بودن یعنی شکستن مرزهای امنیت و راحتی و روزمرگی. رو به رو شدن با چالش های جدید، کشف راه های جدید. در نهایت خلاقیت را میتوان خارج شدن از منطقه امنی که انسان برای خود ساخته است، تعریف کرد. در این مقاله، مانند دیگر مقالات مهارت های لازم قبل از ازدواج، میخواهیم ببینیم که خلاق بودن چه اهمیتی برای انسان و ازدواج دارد.

خلاق بودن

خلاقیت یعنی در هر جایی حتی در صف خرید نان هم به دنبال ایده های جدید بود. یعنی سوال‌های احمقانه بپرسی. گشتن به دنبال الگوها، تفاوت ها و شباهت و پرسیدن سوالات مختلف همه در جهت خلاقیت است.

خلاقیت و خلاق بودن یعنی تغییر زاویه دید و حل مشکل با راه حلی بهتر.

خلاق بودن چه اهمیتی دارد؟

 

خیلی از انسان ها تصور می کنند که خلاقیت ذاتی است و بعضی انسان ها خلاق نیستند. در حالی که تحقیقات اخیر روانشناسان نشان می دهد که خلاقیت یک مهارت آموختنی است و کافی است که راهکار های آن را پیاده سازی کرد.

یکی از دلایل اصلی این است که در زندگی مشترک شما هر روز با همسر خود هستید و هر روز همدیگر را می بینید. این اتفاق باعث می شود که بعد از مدتی برای هم یکنواخت و تکراری شوید. مگر اینکه با خلاقیت خود این رابطه را جذاب کنید. بنابراین خلاق بودن در زندگی مشترک یک امر بسیار مهم می باشد که حتماً باید آن را فرا گرفت.

خلاق بودن

چگونه می توان خلاق شد؟

یکی از راه هایی که برای خلاق بودن وجود دارد، این است که افرادی که از نظر شما خلاق هستند را زیر نظر بگیرید و کار های خلاقانه آنها را تکرار کنید. شاید بگویید اینکار می شود تقلید؛ درست است. در ابتدا باید از افراد خلاق تقلید کرد و بعد از مدتی کم کم از خود خلاقیت نشان داد. سپس میتوان به خلاق بودن عادت کرد و تبدیل به یک آدم خلاق شد.

روش های دیگری هم برای این کار وجود دارند که بسیار ساده هستند و همه افراد قبلاً انها را انجام داده اند. برای مثال میتوان موسیقی گوش داد. گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا میبرد و توسط آن میتوان به موضوعات کلی بیشتر تمرکز کرد. از بین انواع موسیقی میتوان موسیقی کلاسیک را انتخاب کرد که تاثیر زیادی دارد.

خلاق بودن

یکی از تمرین های دیگر برای خلاق بودن ساخت کاردستی است. دنبال کارها و وسایلی باشید که با دست ساخته میشوند. حین ساخت یک کاردستی در واقع تمام حواس به کار گرفته میشود. برای مثال میتوانید هنرهایی مانند اُریگامی و بافتنی را تست کنید.

بیشتر مطالعه کنید. مطالعه منظم روزانه و آشنا شدن با ژانرها و سبک های نویسندگی مختلف میتواند در پرورش خلاقیت بسیار تاثیر بگذارد.

از روش های دیگر میتوان به یادگیری زبان جدید اشاره کرد. یادگیری زبان جدید در خلاق بودن انسان نقش مهمی دارد و تاثیر آن بسیار است. همچنین یادگیری تخصص های مختلف نیز همین تاثیر را دارد. در نتیجه با یادگیری مداوم و افزایش دانش به خلاق بودن خود کمک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.