حسادت در زندگی زناشویی منجر به رابطه ای ناسالم میشود

595

حسادت در زندگی زناشویی هم گاهی وجود دارد. شاید برخی ها باور کنند و برای برخی دیگر کمی عجیب باشد. اما حتی برخی زوج ها هم به یکدیگر حسادت میکنند. لذت بردن از پیشرفت یکدیگر و کمک به هم در رسیدن به موفقیت، یکی دیگر از نشانه های رابطه سالم است که در این مقاله به آن میپردازیم.

حسادت در زندگی

دلیل حسادت در زندگی زناشویی چیست؟

 

انسان حسود بسیار زیاد است. خیلی ها وقتی موفقیت دیگری را می بینند، ناراحت می شوند! آنها از پیشرفت فرد در زندگی شخصی و کاری اش ناراحت میشوند. چراکه خود توان کافی برای رسیدن به این موفقیت ها را نداشتند. اما نکته جالب اینجاست که حسادت در زندگی زناشویی هم وجود دارد. یعنی همسر به همسر خود حسادت میکند.

این ناراحتی دلایل مختلفی دارد. گاهی بخاطر این است که او خود را با همسرش مقایسه می کند. وقتی میبیند که همسرش رشد کرده است، احساس عقب ماندگی میکند. گاهی هم شاید فرد همسرش را لایق چنان موفقیتی نمیداند. یعنی از موفقیت همسرش تعجب میکند و بازهم احساس عقب ماندگی میکند.

شاید از این نوع افراد دیده باشید. این افراد همان هایی هستند که وقتی فردی را در یک ماشین مدل بالا می بیند، بلافاصله شروع به دزد خطاب کردن کردن او میکنند. این افراد اگر بتوانند، هر کاری می کنند تا او را از آن جایگاهی که دارد به پایین بکشانند.
حسادت کردن در زندگی زناشویی این افراد نیز حتمی است. چراکه حسادت یک عادت ریشه ای و کسی نمیتواند اخلاق بد خود را بیرون از در خانه نگه دارد!

حسادت در زندگی

چنین فردی نه تنها در کارهای همسرش به او کمک نمیکند، بلکه مانع موفقیت او نیز میشود. هنوز هم باور وجود چنین افرادی سخت است؛ اما وجود دارند. با وجود چنین اخلاقی به نظرتان این رابطه یک رابطه سالم است؟ حتماً نه. در نتیجه رابطه ای که در آن حسادت وجود داشته باشد، حداقل یکی از نشانه های رابطه سالم را ندارد.

 

دانستن این نکته ضروریست که دلیل ناراحتی این افراد و وجود حسادت در زندگی آنها، به دلیل وجود همان حسی است که نسبت به افراد غریبه دارند. چراکه این حس در درونش نهادینه شده است.

اثرات وجود حسادت در زندگی زناشویی

وجود حسادت در زندگی زناشویی در وهله اول باعث عقب ماندگی و عدم پیشرفت یکی از طرفین میشود و در نهایت کل رابطه میشود. چراکه یکی از آنها به دیگری حسادت دارد و درنتیجه کاری میکند که او نتواند به اهدافش برسد. بنابراین او نمیتواند موفق شود و زندگی و رابطه آنها نیز در سطح خاصی میماند و بیشتر از آن نمیتواند جلو برود.

حسادت در زندگی

از طرفی فرد حسود هم همیشه حس بدی نسبت به این کار دارد. این طبیعی است وقتی کسی از کارهای همسرش ناراحت باشد و همزمان مجبور به خرابکاری در آن کارها شود. در واقع جنگی در درون فرد شکل میگیرد و همواره با افکار و ناراحتی های خود درگیر است.

همچنین خود فرد نیز نمیتواند به هیچ موفقیتی دست یابد چراکه تمام فکر و ذکرش پر از حسادت است. بنابراین حسادت در زندگی رابطه ای ناسالم میسازد که نمیتواند تا مدت زیادی ادامه یابد. البته در آن مدت کم هم این رابطه با ناراحتی و حسادت همراه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.