بهترین مرکز مشاوره خانواده تهران

1,945

خانواده درمانی شامل همکاری اعضای خانواده برای حل یک مشکل جمعی یا فردی در خانواده است. در اصل مشاوره خانواده برای رفع مشکلاتی مانند اعتیاد، افسردگی، مشکلات رفتاری، مشکلات والدین با فرزندان، اختلافات خانوادگی،‌ مشکلات زناشویی و… کمک می کند. اما اغلب ایرانیان تصور می کنند مشاور خانواده، یک مشاور زوج درمانی است و فقط برای حل مشکلات زناشویی مفید است. در صورتی که چنین نیست. این مقاله می تواند در انتخاب بهترین مرکز مشاوره خانواده تهران مفید باشد.

مشاوره خانواده تهران

زمان مناسب برای مشاوره خانواده

مشاوره خانواده زمانی مناسب است که فردی از اعضای خانواده یا چند نفر از آنها دچار مشکلی شده باشند. در این حالت مشاوره خانواده ترجیح می دهد که به کمک تمام اعضای خانواده مشکل را رفع کند. این روش، روشی خاص است که مراکز مشاوره خانواده تهران نیز جدیداً از آن استفاده می کنند.

در روش مشاوره خانواده، اعضای خانواده با حمایت از یکدیگر می توانند در حل مشکلات هم، نقش قابل توجهی داشته باشند. در واقع درمان تنها یک نفر در خانواده ای که دچار بحران است، مانند این است که بخواهیم علائم بیماری را بدون توجه به خود بیماری و علت آن درمان کنیم.

جلسات مشاوره خانواده

پس از یک یا دو جلسه مشاور می تواند تشخیص دهد که کدام روش درمانی مؤثرتر خواهد بود. به طور مثال در درمان بیماری های روانشناختی فرزند پسر خانواده، کمک گرفتن از خواهر بزرگتر می تواند پاسخ مناسبی در پی داشته باشد.

مشاوره خانواده تهران

برای یک نوجوان، حتی ممکن است از چندین روش درمانی به صورت همزمان استفاده شود. به طور مثال در یک مرکز مشاوره خانواده تهران برای درمان سوءمصرف مواد یک نوجوان،‌ از روش های روان درمانی، خانواده درمانی، درمان فردی و… همزمان استفاده شده است.

البته لزومی ندارد که در همه جلسات مشاوره، تمام اعضای خانواده حضور داشته باشند. مشاور خانواده در صورت لزوم این نکته را یادآوری خواهد کرد. اما همکاری تمام اعضا در مراحل درمانی فردی و گروهی حائز اهمیت بسیاری است.

مشاوره خانواده تهران

همانطور که گفتیم، اغلب مردم در مورد مشاوره خانواده تصور اشتباهی دارند. به همین دلیل اغلب مراجعین مشاوره خانواده، زوجینی هستند که دچار مشکلات زناشویی شده اند. با این حال یکی از قابلیت های مشاور خانواده، حل مسائل زناشویی است. اما ممکن است یک مرکز مشاوره مشکلات زناشویی، نتواند آنطور که باید مشاوره خانوادگی خوبی انجام دهد.

مشاوره خانواده تهران

اما بهترین مشاوره خانواده تهران کجاست؟ چرا انتخاب یک مرکز مشاوره خانواده مشکل است؟ باید گفت که برای داشتن یک انتخاب صحیح باید نکات بسیاری را در نظر گرفت. نکاتی مانند معتبر بودن مرکز مشاوره، مجوز رسمی آن، مدرک تحصیلی مشاوران، میزان رضایت مراجعین قبلی، محیط مرکز مشاوره و… در انتخابی درست و در نتیجه حل مشکلات خانوادگی، تأثیر بسزایی دارند.

اغلب این نکات را می توان با مراجعه به وب سایت مشاور یا مرکز مشاوره مورد نظر، کسب کرد. به طور مثال با مراجعه به وب سایت طرحواره می توان دریافت که طرحواره یک مرکز مشاوره معتبر است که تحت نظر نگار رضوی (دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی با رویکرد طرحواره درمانی) می باشد. سایر اطلاعات را می توانید از وب سایت و یا مشاوره تلفنی طرحواره جویا شوید.

خدمات مرکز مشاوره طرحواره

مرکز مشاوره طرحواره و نگار رضوی، علاوه بر این که یکی از مراکز مشاوره خانواده تهران است؛ در رابطه با مشکلات روانشناختی و روش های مختلف رفع آنها نیز تلاش می کند. مشاوره کودک، مشاوره تلفنی کودک، مهارت های زندگی، مشاوره و درمان افسردگی ها، ۱۸ طرحواره، طرحواره درمانی، اصول عاشقی، برقراری روابط سالم با همسر، نشانه های رابطه سالم و… از جمله خدمات طرحواره هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.