با اصول عاشقی آشنا شوید

2,870

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از بیشترین کلماتی که می شنویم، عشق است. در عین حال ما کمترین اطلاعات را از این موضوع داریم. از طرفی کمتر کسی به دنبال یافتن اطلاعات درست در این باره میرود. در نتیجه قصد داریم با انتشار سری مقالات اصول عاشقی اطلاعاتی را در زمینه قواعد و اصول روابط عاشقانه و عاشق شدن ارائه نماییم.

اصول عاشقی

اهمیت رعایت اصول عاشقی چیست؟

منظور از اصول عاشقی مواردی هستند که در روابط عاشقانه و هنگام عاشق شدن نیاز به رعایت کردن دارند. در واقع این موارد بایدها و نبایدهای روابط عاشقانه هستند. در ادامه خواهید دید که اهمیت این موارد چقدر زیاد است و بدون دانستن اینها، عده زیادی عشق خود را به یک خاطره بد تبدیل میکنند.

واکنش های افراد به عاشق شدن متفاوت است. برخی خود را به مشکل می اندازند. برخی نمیدانند که واکنش درست اصلاً چیست و چکار باید کرد. به همین خاطر افراد گاهی با انجام رفتارهای غلط فکر میکنند که در حال انجام کار درست هستند. برای مثال، برخی با عاشق شدن رفتارش طوری عوض میشود که از کار و زندگی خود هم میماند. اما برخی دیگر با هوشیاری خود، از شوق عاشقی انگیزه بیشتری برای انجام کارها و رسیدن به اهداف پیدا میکنند.

معرفی اصول عاشقی 

اصول عاشقی در مجموع سه مورد هستند که بیشتر مربوط به روابط انسانی هستند:

  • خودشناسی
  • شناخت طرف مقابل
  • احترام به حقوق دو طرف

اصول عاشقی

اصول عاشقی اگر درست رعایت شوند، تماماً در راستای کمال انسان خواهد بود. در واقع عاشق شدن به دو حالت کلی بروز مینماید. حالت اول میتواند به قوی و تازه شدن روحیه انسان کمک کند. نیرو و شور و شوقی که عشق در وجود انسان زنده میکند، به قدری نیرومند و تازه است که میتواند فرد را با سرعت دو برابر به سوی اهدافش هدایت کند. در این حالت فرد آگاهانه یا ناخودآگاه در حال رعایت اصول عاشقی است.

پیشنهاد مطالعه: مقاله “با اشتباهات عاشقی آشنا شوید”.

اما در حالت دوم فرد به جای استفاده درست از این انرژی، غرق در حاشیه های عاشقی میشود. به جایی میرسد که از کار و زندگی خود هم میماند. چنین روابطی پس ازمدتی به اتمام میرسند. چراکه فرد تنها و تنها به حاشیه ها پرداخته و زندگی خود و فرد مقابلش را نیز به حاشیه گذرانده است. در چنین حالتی است که فرد مقابل احساس میکند در این رابطه عمرش تمام شده و وقتش هدر رفته است. به همین خاطر این رابطه ها معمولاً تمام میشوند.

البته عده ای معتقد هستند که عشق برای آدم های عاقل نیست.برخی هم نظرشان این است که اگر کسی هم عاقل باشد، وقتی عاشق شود دیگر آدم سابق نیست. اینها منظورشان همان حالت دوم است که اصول عاشقی را رعایت نمیکند. عده دیگری هم می گویند عشق یک هیجان گذرا مثل آسمان است که یک روز ابری و یک روز آفتابی است. اما میدانیم که همیشه چنین نبوده و چنان هم نخواهد بود.

برخی دیگر هم این این مسئله را یک امر کاملاً فیزیولوژیکی می دانند. یعنی می گویند عشق نوعی بازی یا شاید اختلال هورمونی است و زمان خود آن را رفع میکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.