انواع روابط انسانی

انواع روابط انسانی

انواع روابط انسانی

همه انسان ها با دیگران در ارتباط هستند و رفتار های متناسب و گاها نامتناسب از خود به نمایش می گذارند. همه ما بسته به نوع ارتباطی که با دیگران داریم عمل ها و عکس العمل های مختلفی را نشان می دهیم. با شناخت بهتر انواع روابطی که ما با دیگران داریم می توانیم بهتر و حرفه ای تر با دیگران برخورد کنیم و سطح کیفیت روابطمان را بالا تر ببریم. در این مقاله می خواهیم به انواع روابطی که انسان ها با هم برقرار می کنند بپردازیم و آنها را مورد بررسی قرار بدهیم.

روابط فیزیکی یا جسمانی:

یکی از رابطه هایی که یک مادر با نوزاد خود برقرار می کند رابطه فیزیکی است، اینکه به او شیر می دهد و او را در آغوش می گیرد و کمک می کند تا در کنار او راحت بخواب برود. این نوع رابطه را یک رابطه فیزیکی یا جسمانی می گویند.

روابط اجتماعی:

وقتی که رابطه فیزیکی کمتر شود رابطه اجتماعی پر رنگ تر می شود و معمولا با صحبت کردن و چشم در چشم شدن همراه است.

لزوما در رابطه اجتماعی، رابطه فیزیکی از بین نمی رود، بلکه ممکن است کم رنگ تر بشود. و توجهات به آن کمتر و کم اهمیت تر باشد.

در رابطه اجتماعی، گفت و گو کردن، باهم بودن و … وجود دارد. این ارتباط اجتماعی به فرهنگ و عرف های جامعه بسیار وابسته است و نسبت به فرهنگ هر جامعه ای نشانه ها و نوع رفتارها متفاوت می باشد. به عنوان مثال در جامعه ما سلام کردن کوچکتر به بزرگتر یک فرهنگ است و این نوع از روابط، نمونه هایی از رابطه اجتماعی می باشد.

روابط عاطفی:

انواع روابط انسانی

روابط عاطفی با تبادل محبت و علاقه همراه است و در آن معمولا افراد احساسات خود را بروز می دهند و در مقابل آن احساسات طرف مقابل را دریافت می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *