چگونه یک مشاور ازدواج خوب در تهران پیدا کنیم؟

56

یک مشاور ازدواج، مسئولیت حل اختلافات بین زوجین را به عهده دارد. او برای انجام این کار با هر دو طرف و یا یک طرف رابطه مشترک صحبت می کند تا دلیل اختلافات بین زوجین را ریشه یابی کند. سردی رابطه زناشویی می تواند دلایل مختلف داشته باشد که با کمک یک مشاور ازدواج خوب تا حدود زیادی حل خواهد شد. اما اگر بخواهیم یک مشاور ازدواج خوب در تهران پیدا کنیم، باید بدانیم که با توجه به تعداد بسیار زیاد مشاوران، کار ساده ای در پیش نخواهیم داشت.

متأهل شدن موضوعی بسیار پیچیده است. لذا برای داشتن یک ازدواج موفق در ابتدا باید با استفاده از مشاوره پیش از ازدواج، سعی بر انتخابی درست داشت. اما اگر بعد از ازدواج مشکلاتی پیش آید، می توان با مشاوره ازدواج و سؤالات مشاوره ازدواج تا حدود زیادی زندگی مشترک را احیا کرد.

مشاور ازدواج خوب در تهران

برای انتخاب یک مشاور ازدواج از بین تعداد کثیر مشاوران موجود، سه گام مهم زیر را توصیه می کنیم. گام اول توجه به محل مطب مشاور، گام دوم ارزیابی مجوزها و مدارک تحصیلی مشاور و گام سوم بررسی صلاحیت مشاور است.

تأثیر محل مطب مشاور ازدواج در انتخاب یک مشاور ازدواج خوب در تهران

جستجو برای یک مشاور مناسب می تواند با استفاده از دفترچه تلفن های محلی که محل و آدرس اماکن مهم را دارند، انجام شود. همچنین می توان از اینترنت نیز جستجو را انجام داد و سایر روش ها که می توان از آنها برای انتخاب یک مشاور در نزدیکی محل زندگی خود کمک گرفت.

از آنجایی که تهران شهری وسیع و شلوغ است، مراجعه به یک مرکز مشاوره در مناطق دوردست مشکل خواهد بود. بنابراین استفاده از روش های گفته شده می تواند در انتخاب یک مشاور ازدواج خوب در تهران بسیار کمک کننده باشد.

توجه به ساعات کاری مشاور انتخاب شده نیز اهمیت دارد. برخی از مشاوران ساعات بعد از ظهر را برای برگزاری جلسات مشاوره انتخاب می کنند. برخی نیز ساعات قبل از ظهر را ترجیح می دهند. در نتیجه قبل از مراجعه به مرکز مشاوره، ساعات مناسب برای خود و همچنین همسر خود را در نظر بگیرید.

مشاور ازدواج خوب در تهران

ارزیابی مجوزها و مدارک تحصیلی، مؤثر در انتخاب یک مشاور ازدواج

چک کردن مدارک تحصیلی مشاور نکته ای بسیار مهم است. زیرا کلاهبرداری ها و دروغ گویی ها در مورد مدرک تحصیلی می تواند باعث خسارت های بسیاری شود. این مشکل مخصوصاً در تهران بیشتر به چشم می خورد. بنابراین برای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب در تهران حتماً باید از مدرک تحصیلی مشاور اطمینان حاصل کرد.

یک مشاور ازدواج باید دارای یکی از سه مدارک زیر باشد: مدرک کارشناسی ارشد (که معمولاً دوره تحصیلی دو ساله دارد)، مدرک دکترا (بین ۴ تا ۵ سال تحصیل نیاز دارد) و یا مدرک یک دوره آموزشی بالینی (۳ تا ۵ سال آموزش نیاز دارد).

چک کردن مجوز مشاور نیز از ملزومات می باشد. علاوه بر بررسی پیشینه تحصیلی مشاور باید از مجوز دولتی او نیز اطمینان حاصل شود. برای این کار می توان از وب سایت شخصی مشاور تحقیق کرد و یا به طور مستقیم از خود او درخواست کرد.

تحقیق در مورد مشاور از سازمان های مربوطه نیز می تواند مفید واقع شود. البته یک مشاور مجبور به پیوستن به چنین سازمان هایی نیست، اما در صورت عضویت یک پوئن مثبت برای او به شمار می آید. بنابراین یک مشاور ازدواج خوب در تهران باید دارای مدرک تحصیلی معتبر، مجوز رسمی دولتی و به صورت اختیاری عضو سازمانهای مربوطه باشد.

مشاور ازدواج خوب در تهران

بررسی صلاحیت مشاور در امر مشاوره ازدواج

سؤال کردن از مشاور درباره استراتژی های درمانی که در پیش خواهد گرفت نیز در انتخاب یک مشاور ازدواج تأثیر دارد. آگاهی یافتن در مورد روش های درمانی مشاور و چگونگی پیشبرد جلسات اهمیت دارد. همچنین باید از مشاور در مورد استفاده او از روشهای خاص درمانی نیز سؤال شود.

سؤال پرسیدن از مشاور در مورد طلاق میزان توانایی های او در مشاوره ازدواج را مشخص می کند. زیرا برخی از مشاوران ازدواج، زوجین را تشویق به طلاق می کنند. چنین مشاورانی زمانی که ادامه کار دشوار می شود، با اعمال نظر شخصی خود و سایر دلایل زوجین را به جدایی تشویق می کنند.

بررسی میزان پیشرفت زوجین می تواند در تعیین میزان صلاحیت مشاور مهم باشد. برای انتخاب یک مشاور ازدواج خوب در تهران و در بین تعدد بسیار زیاد مشاوران، میزان پیشرفت مشاوره را باید بررسی کرد. این نکته را باید در نظر داشت که مشاوره ازدواج نمی تواند مشکلات زوجین را یک شبه حل کند.

بنابراین باید اهدافی را به همراه مشاور مشخص کرد و یک به یک آنها را دنبال کرد. سپس در هر مرحله میزان پیشرفت خود را بررسی نمود. در صورت عدم مشاهده پیشرفت باید به مشاور دیگری مراجعه کرد.

با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت خانم نگار رضوی، یکی از چندین مشاور ازدواج خوب در تهران هستند. ایشان که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی و همچنین دارای مجوزها و صلاحیت های لازم می باشند، توانایی حل مشکلات زوجین و مشاوره صحیح و کاربردی در راستای احیای یک زندگی مشترک آسیب دیده را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.