کامل شدن چیزی نیست که بتوان با ازدواج به آن رسید

732

شاید گاهاً شنیده باشید که میگویند با ازدواج انسان کامل میشود. خیلی ها این را قبول دارند و یکی از دلایل ازدواجشان همین است. البته شاید از جهاتی درست باشد. اما باید دانست که این مسئله اساساً درست نیست. چراکه انسان در مسیر کامل شدن نیازی به ازدواج ندارد. گرچه که ازدواج میتواند کمک کننده آن باشد. در این مقاله از سری مقالات پیش نیازهای رابطه عاطفی به این موضوع میپردازیم.

کامل شدن

در مسیر کامل شدن نیمه گمشده ای وجود ندارد

انسان در هر حالتی که باشد و با تمام ویژگی هایی که دارد کامل است. کامل شدن تنها با خودشناسی واقع میشود. خودشناسی هم نیازی به ازدواج ندارد. اگر فکر می کنید با ایجاد یک رابطه با نیمه گمشده خود می توانید کامل شوید،در اشتباه هستید. هیچکس این توانایی را ندارد که شما را کامل کند.

البته این بدان معنا نیست که وجود یک نفر دیگر در زندگی فرد هیچ تاثیری ندارد و نمی تواند در رشد او سهیم باشد. بلکه منظور این است که با وجود یک نفر در زندگی، فرد لزوماً به رشد و کمال نمی رسد. بلکه فرد برای کامل شدن تنها و تنها باید خود را بشناسد و برای رشد معنوی و کمال خود تلاش کند.

به بیان دیگر، انسان برای کامل شدن نیاز به کسی ندارد. بلکه نیاز به شخصی دارد که او را کامل بپذیرد و درک کند، و بالعکس.

خودشناسی چگونه صورت میگیرد؟

خودشناسی یکی از مهمترین اقدامات بشر در راه کمال است. این کار راحت نیست و حتی خیلی ها که قصد اینکار را دارند، با کمی سختی روبرو میشوند. اما به هرحال مهم ترین کار بشر در ابتدا خودشناسی است! هرکاری که فکرش را بکنید ابتدا نیاز به خودشناسی دارد. تقریباً به جرأت میتوان گفت که خودشناسی وظیفه هرد فرد و لازمه تمام اقدامات اوست. بنابراین قبل از برقراری یک رابطه عاطفی و عاشفانه، حتما به سراغ خودشناسی بروید و خود را کامل بشناسید. با این کار حتماً قدم در راه کامل شدن برداشته اید و هم به ازدواج خود کمک کرده اید.

کامل شدن

روش های خودشناسی در راستای کامل شدن

یکی از مهمترین راهها برای خودشناسی، شناخت طرحواره ها یا تله های شخصیتی است. برای مطالعه کامل در این باره به مقاله طرحواره چیست مراجعه کنید. طرحواره ها در افراد زیادی وجود دارند. ابتدایی ترین کار در راه خودشناسی و کامل شدن بررسی وجود طرحواره ها در فرد است. چراکه ممکن نیست کسی از قبل بداند که دارای طرحواره است.

برای اینکه بدانید در وجودتان طرحواره ای وجود دارد یا نه، به تست طرحواره مراجعه کنید. این تست چند دقیقه بیشتر طول نمیکشد و کافیست هر گزینه ای که در آن به حس شما نزدیک تر است علامت بزنید. سپس بررسی ها بر روی تست انجام شده و جواب آن برایتان ارسال میشود. تا ایجا اولین قدم در راه خودشناسی و کامل شدن برداشته شده است. پس از چند روز برای راهنمایی بیشتر در صورت لزوم با شما تماس گرفته خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به بخش تست طرحواره بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.