ازدواج به تنهایی باعث ایجاد احساس شادی نیست

222

این مقاله نیز مانند دیگر مقاله های پیش نیازهای رابطه عاطفی، پیش نیازهایی که قبل از ادواج نیاز است در فرد وجود داشته باشد را بیان میکند. در این مرحله، درمورد احساس شادی با ازدواج توضیح خواهیم داد. همانطور که قبلاً اشاره هایی کرده ایم، برخی افراد بنابه دلایل خاصی ازدواج میکنند که دلایل منطقی نیستند. مثلاً برای تأمین برخی نیازهای خود دست به ازدواج میزنند درحالی که آمادگی آن را ندارند. بنابراین ما با انتشار این مقالات قصد داریم راهکارهایی را برای ازدواج مطرح کنیم که وجود آنها قبل از ازدواج ضروری است.

احساس شادی

نبود احساس شادی در دوران مجردی

برخی از جوانان احساس شادی واقعی را در دوران مجردی ندارند. دلایل مختلفی میتواند از شادی آنها جلوگیری کند. مخصوصاً در جوامع امروزه که بیماری هایی مانند افسردگی شایع شده است، احساس شادی واقعی کمتر پیدا میشود. در هر صورت طبیعی است که برخی در دوران جوانی و مجردی احساس شادی نکنند. برخی هم شاید سن بیشتری داشته باشند اما با توجه به مجرد بودنشان، شاید احساس خوشحالی نداشته باشند.

آیا ازدواج احساس شادی میاورد؟

افرادی که در بالا اشاره کردیم و احساس شادی در زندگی خود ندارند، گاه فکر میکنند که با ازدواج میتوانند باعث خوشحالی خود شوند. این فکر هم مانند دیگر افکار اشتباه درمورد ازدواج است که فرد به دلیل اشتباه ازدواج میکند. در این حالت فرد با توجه به دلایل خود فکر میکند که بهترین راه برای داشتن احساس شادی ازدواج کردن است.

اما واقعیت چیز دیگری است. واقعیت این است که اگر در دوران مجردی احساس شادی و خوشحالی نمیکنید و از زندگی خود لذت نمیبرید، احتمالاً با ایجاد یک رابطه عاطفی و عاشقانه نیز اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

به عنوان مثال اگر فرد با دوستان به تفریح میپردازد اما به هر حال احساس شادی ندارد، با ازدواج کردن و ایجاد رابطه جدید نیز این جس ایجاد نخواهد شد.

خوشحالی واقعی چیزی است که در درون ما اتفاق می افتد و افراد دیگر لزوماً نمی توانند انسان را شاد کنند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که اتفاقات و مسائل مختلف نمی تواند شما را شاد و خوشحال کند، احتمالا گرفتار طرحواره ها یا همان تله های شخصیتی شده اید.

احساس شادی

طرحواره درمانی 

حتما با مفهوم طرحواره در این سایت آشنا شده اید؛ در صورت نیاز به مقاله طرحواره چیست مراجعه کنید. برای اینکه بدانید درگیر کدام طرحواره ها هستید و راه رهایی از آنها چیست، ابتدا باید آزمون طرحواره ها را انجام دهید.

برای انجام تست طرحواره به لینک مراجعه کرده و توضیحات را بخوانید.

تست طرحواره تنها چند دقیقه زمان میبرد اما در راستای خودشناسی، کامل شدن و بهبود وضعیت روحی و روانی، اولین گام مهم است. پس تنها با صرف چند دقیقه از وجود طرحواره ها در خود مطمئن شوید. تمام این مراحل برای ایجاد احساس شادی واقعی در شما راهکار اصلی هستند و با ازدواج نمیتوان به آن رسید.

و اما اگر در دوران تنهایی و مجردی به اندازه کافی نیرومند هستید تا با مشکلات و سختی های زندگی کنار بیایید و از زندگیتان لذت ببرید، احتمالاً با برقراری یک رابطه جدید نیز می توانید از پس مسائل بر بیایید و زندگی بهتری داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.