ارتباط سالم با همسر

30

ارتباط سالم با همسر

 

چگونه ارتباط سالم با همسر خود داشته باشیم؟

یکی از مهم ترین مسائلی که ما باید به آن توجه کنیم داشتن ارتباط سالم با همسر می باشد. در این مقاله می خواهیم در رابطه با راهکارهایی که می تواند به ایجاد یک ارتباط سالم با همسر کمک کند، باهم صحبت کنیم.

محبت

محبت کردن باعث ایجاد حس خوب در همسرتان می شود و این حس خوب باعث ایجاد اعتماد به نفس در همسرتان می شود و ایجاد اعتماد به نفس نیز در نهایت به یک ارتباط سالم و خوب منجر می شود.

پس تا می توانید به همسر خود مهربانی کنید که این مهربانی و محبت کردن به کیفیت رابطه شما کمک بسیار زیادی می کند.

احترام دو طرفه

برای ایجاد یک ارتباط سالم بین زن و شوهر باید هر دو نفر به همدیگر احترام بگذارند. چرا که احترام  حس مثبت و توجه را ایجاد می کند که همین موضوع باعث ایجاد یک رابطه سالم بین زن و شوهر می شود.

نکته ای که باید در ایجاد احترام به آن توجه کرد این است که هر چند احترام یک موضوع دو طرفه است و هر دو نفر باید احترام بگذارند ولی اگر در زمانی یا درحالتی یک نفر از آنها احترام نگذاشت طرف مقابل نباید بی توجهی کرده و باید احترام دیگری را حفظ کند.

 

درک و فهم متقابل

گاهی وقتها ممکن است که اتفاقی برای یکی از دونفر پیش بیاید و باعث ایجاد ناراحتی شود. باید در این موارد طرف مقابل را درک کنیم و شرایطی که برایش به وجود آمده است را بفهمیم و نسبت به آن شرایط او را یاری کنیم و حواسمان باشد که در این مواقع نیاز به درک و توجه بیشتری دارد نه اینکه به او بی محلی کرده یا حتی طعنه بخواهیم بزینم.

درک و فهم طرف مقابلمان لزوما در زمان های بد و ناراحتی نیست بلکه گاهی در خوشی ها و حتی زمان های عادی زندگی هم باید طرف مقابلمان را درک کنیم تا بتوانیم یک ارتباط سالم و خوب را برقرار کنیم.

 

شناخت خواسته ها و نیاز ها

برای اینکه بتوانیم یک ارتباط سالم با همسر خود برقرار کنیم باید نیاز ها و خواسته هایش را بشناسیم تا بتوانیم نیاز ها و خواسته هایش را برآورده کنیم.

به عنوان مثال وقتی که ما بدانیم خواسته همسرمان در هنگام مسافرت چیست می توانیم متناسب با آن خواسته با او برخورد کنیم و حس خوب را به او منتقل کنیم و با اینکار باعث ایجاد یک ارتباط سالم با همسر خود خواهیم شد.

رابطه صحیح بین دو خانواده

یکی دیگر از کار هایی که باعث ایجاد یک رابطه سالم بین زن و شوهر می شود، ایجاد یک رابطه سالم و صحیح باخانواده ها می باشد.

برای اینکه بتوانیم با خانواده ها رابطه سالم و صحیح داشته باشیم رعایت چند نکته ضروریست:

اولین نکته ای که باید رعایت کنیم، حفظ احترام خانواده ها می باشد. این احترام نه تنها باید در مقابل خانواده ها باشد بلکه حتی اگر خانواده ها هم حضور نداشته باشند باید زن و شوهربین خود، این احترام را حفظ کنند تا رابطه بین فرد و خانواده برقرار شود و در نهایت باعث ایجاد یک ارتباط سالم بین زن و شوهر شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.