آیا ازدواج محدودیت میاورد یا خیر؟

353

در این مقاله میخواهیم ببینیم که ازدواج محدودیت میاورد یا خیر. خیلی ها وقتی ازدواج میکنند دیگر قادر به انجام اکثر کارهایی که میخواهند نیستند. خیلی ها نیز همسر خود را از اهدافش منع میکنند. موضوع سر این است که اگر بخاطر مسئولیت های ازدواج و مشغله نتواند به اهدافش برسد، میتوان با تکنیک های مختلف این کار را انجام داد. اما وقتی همسر فرد او را از اهداف و ایده هایش منع میکند چه؟ اینجاست که سوال پیش میاید آیا ازدواج محدودیت میاورد یا نه.

ازدواج محدودیت میاورد

ازدواج محدودیت میاورد یا فرصت

خیلی از زوجین وقتی که ازدواج می کنند، بسیار محدود می شوند. یعنی آن آزادی که در دوران مجردی داشتند را دیگر ندارند. این طبیعی است که وقتی فردی وارد زندگی شما می شود زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. حال اینکه این تاثیر در رابطه عاشقانه و عاطفی جهت گیری های خاصی دارد.

همانطور که گفتیم این محدودیت دو نوع است. یکی بخاطر افزایش مسئولیت ها و مشغله زندگی. دیگری بخاطر همسر؛ که مورد دوم مد نظر ماست. چراکه مورد اول به راحتی با روش هایی مانند مدیریت زمان حل میشود. اما اگر پس از ازدواج، همسر فرد او را از خواسته های مختلف خود منع کند، او حق دارد که فکر کند ازدواج محدودیت میاورد و سخت است.

البته مواردی که همسر میتواند فرد را از آنها منع کند مختلف است. شاید فرد به یادگیری یک هنر، یک مهارت یا تخصص، راه اندازی یک کسب و کار و خیلی کارهای دیگر علاقه داشته باشد. شاید او بخواهد رئیس جمهور شود! همسر میتواند با هرکدام از اینها مخالفت کند.

اما گاهی این تفکر که ازدواج محدودیت میاورد درست نیست. در واقع اگر همسر فرد مخالف نبوده و برعکس فرد حمایت کننده و مثبتی باشد، فرد میتواند بهتر از قبل به رویاهایش دست یابد. یعنی ازدواج برایش فرصت است.

ازدواج محدودیت میاورد

آیا این مخالفت ها درست است؟

موضوع این است که شاید در قسمت هایی از زندگی محدود شده باشید و بعضی کار ها را نباید انجام دهید. اما اینطور نیست که دنیای همدیگر را کوچک کنید و راه را برای پیشرفت یکدیگر ببندید. در واقع مخالفت در جای خود لازم و حتی ضروری است.

به عنوان مثال فردی در دوران مجردی به فکر کارهای بزرگی در کسب و کارش بوده و ایده های بزرگی داشته است. اما بعد از ازدواج، همسر او مانع رسیدن او به خواسته هایش شده. یعنی عملاً همسر او با آمدنش دنیای او را برای رشد کوچک کرده است. پس برای این فرد ازدواج محدودیت میاورد. یعنی ازدواج او را از رسیدن به خواسته های خود منع کرده و جلوی پیشرفتش را گرفته است. این اتفاق جزو بدترین مواردی است که زوجین به اشتباه برای همدیگر به وجود می آورند.

ازدواج محدودیت میاورد

در برخی موارد این مخالفت ها درست است. شاید همسر فرد نظر بهتری درمورد کاری که او میکند داشته باشد. یا اینکه دلیل مخالفت او دلیل جدی و محکمی باشد. فرض کنید برای مثال فرد بی کار است و دنبال کار میگردد. در عین حال میخواهد دوباره به کلاس موسیقی یا دانشگاه برود. طبیعی است که همسرش در چنین شرایطی از او طلب کار و کسب درآمد کند و نه یادگیری موسیقی. پس این فرد نمیتواند بگوید که ازدواج محدودیت میاورد و دلیل این اتفاقات اینجا خود فرد است.

پس یادمان باشد که با مخالفت با رویاهای دیگری، نه تنها نمیتوانیم وارد دنياى او شویم، بلکه دنیای او را نیز کوچک میکنیم. فردی که به دنبال مخالفت همیشگی با رویاهای همسرش باشد، نشانه نیمه گمشده را ندارد. همچنین نشانه های رابطه سالم در این رابطه دیده نمیشود.

در نهایت میتوان نتیجه گرفت که این تفکر که ازدواج محدودیت میاورد تنها برای افرادی است که همسرشان یک مخالف همیشگی رویاها و اهداف است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.